• Świńska grypa wirus AH1N1
  objawy, profilaktyka, leczenie

  Świńska grypa jest to bardzo groźna zakaźna choroba, którą wywołują wirusy grypy typu A, atakujące świnie. Rozprzestrzenianie się wirusa wśród ludzi nastąpiło w wyniku licznych mutacji w materiale genetycznym wirusa.

  Czytaj więcej... `

  alfa-lek

 • Wirus Zica - objawy
  Nie została wynaleziona do tej pory szczepionka, która ochroniłaby ludzi przed zakażeniem.

  Ten niebezpieczny wirus został wyizolowany po raz pierwszy w Ugandzie w 1947roku z krwi małpy (makaka królewskiego), podczas badań prowadzonych w lesie Zika na obszarze występowania komara Aedes africanus. Przenoszą go komary tygrysie, występujące głównie w Ameryce Południowej i Środkowej.

  Czytaj więcej... `

  zica wirus
 • Nosorożec Kubuś
  Centrum Medyczne „ALFA-LEK” od dnia 1 stycznia 2016 roku adoptowało Kubę – nosorożca pancernego, mieszkającego w warszawskim ZOO.

  Kubuś należy do ginącego gatunku, więc postanowiliśmy otoczyć go opieką. Nasz podopieczny jest wspaniałym, majestatycznym zwierzęciem, a na świat przyszedł w Berlinie 29 lutego 2004 roku.

  Czytaj więcej... `

  pupil Kubuś
 • NOWOŚĆ !
  Otworzyliśmy DZIAŁ REHABILITACJI

  Bogata propozycja zabiegów fizjoterapeutycznych: Elektroterapia, Laseroterapia, Ultradźwięki, Krioterapia miejscowa, Kinezyterapia miejscowa, Terapuls. Masaż leczniczy lub limfatyczny w wyjątkowej cenie.

  Zapoznaj się z ofertą. `

  rehabilitacja w alfa-lek
 • Szybki Test Na Paciorkowce (Strep A Test)
  Najczęściej ból gardła wywołany jest zakażeniem wirusowym

  U nas możecie Państwo wykonać szybki test, który wykrywa bakterie w gardle, co umożliwia pewne leczenie. W ten sposób można uniknąć niepotrzebnego leczenia antybiotykami.

  Więcej o szybkich testach

  szybkie testy na paciorkowce Warszawa
 • Szanowni Państwo,
  chcielibyśmy poinformować, iż poszerzyliśmy naszą ofertę o nową usługę okulistyczną.

  Od marca 2015, w Alfa-Lek możecie Państwo wykonywać zabiegi laserowej fotokoagulacji siatkówki oka.

  W wielu przypadkach terapia laserowa zmniejsza ryzyko odwarstwienia siatkówki. Oprócz tego, zachęcamy do korzystania z badań tonometrii oraz pachymetrii.

  Więcej o laserowej fotokoagulacji siatkówki oka ...

  badanie oczu
 • Szanowni Państwo,
  Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom

  Poszerzyliśmy naszą ofertę badań o diagnostykę Obturacyjnego Bezdechu Sennego (OBS).
  Nieustannie czujesz się senny i zmęczony? Zasypiasz w ciągu dnia? Głośno chrapiesz?

  Tak może objawiać się Obturacyjny Bezdech Senny. Więcej o OBS... `
  OBS
 • Złota statuetka w konkursie Perły Medycyny 2014
  Szanowni Pacjenci, z przyjemnością informujemy, że Alfa-Lek Lecznica Profesorsko-Ordynatorska uzyskała złotą statuetkę w Konkursie Perły Medycyny 2014 w kategorii: Niepubliczne zakłady lecznictwa otwartego.

  Alfa-Lek Lecznica Profesorsko-Ordynatorska

  perły medycyny
 • Skleroterapia - sposób na żylaki
  Czy szybkie i skuteczne leczenie żylaków jest możliwe?

  W medycynie od pewnego czasu stosuje się nowoczesną metodę zwaną skleroterapią.
  Jeśli chcesz mieć piękne nogi w krótkim czasie, to zdecyduj się na wykonanie zabiegu. Idź do lekarza, wykonaj USG i ciesz się zdrowym ciałem!

  Więcej o skleroterapii...
  leczenie żylaków

Centrum Medyczne i Klinika Stomatologiczna
ALFA-LEK Warszawa

Lecznica Profesorsko - Ordynatorska "Alfa-Lek" jako przychodnia prywatna działa w Warszawie od 1929 roku. W tym czasie dzięki pomocy naszych lekarzy i specjalistów już ponad 2 mln osób wróciło do zdrowia i odzyskało radość życia.

Współpracujący z nami lekarze i specjaliści to osoby mające wieloletnią praktykę oraz – w większości przypadków – dorobek naukowy. Nasza kadra medyczna liczy obecnie ponad 200 lekarzy w ponad 50 specjalizacjach; wielu z nich to profesorowie, docenci i ordynatorzy.

Nasi Pacjenci mają dostęp do kilkudziesięciu gabinetów lekarskich, gdzie wykonujemy szeroką gamę zabiegów, w tym zabiegi rehabilitacyjne (m.in.:  elektroterapia, kinezyterapia, krioterapia, laseroterapia, masaże) oraz badań - zarówno diagnostycznych jak i laboratoryjnych oraz badania mikrobiologiczne.

Do Państwa dyspozycji oddajemy także nowoczesne gabinety stomatologiczne, w których nasi stomatolodzy oferują pełen zakres usług stomatologicznych.

Wszystkie gabinety Centrum Medycznego Alfa-Lek znajdują się w śródmieściu Warszawy przy ul. Nowy Świat 58A (wejście od ul. Ordynackiej). Osobom, które nie mogą odwiedzić nas osobiście, zapewniamy wizyty domowe.

Zdajemy sobie sprawę, że dobry lekarz nie tylko doskonale zna tajniki swojej profesji, lecz także potrafi nawiązać serdeczną relację ze swoim Pacjentem.
Z tego powodu wszystkie Państwa opinie są dla nas ważne.
Zapraszamy do kontaktu.

Jesteśmy po to, by służyć Państwu naszym doświadczeniem
i profesjonalizmem

Aktualności


Nasi lekarze i specjaliści