USG gruczołu krokowego - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

USG gruczołu krokowego (USG prostaty) jest najbardziej popularną i mającą szerokie zastosowanie w diagnostyce chorób metodą obrazowania tego narządu. Badanie jest nieinwazyjne, bezpieczne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia, dlatego może być powtarzane w krótkich odstępach czasowych.

Badanie obejmuje ocenę pęcherza moczowego, ogólną ocenę prostaty (gruczołu krokowego), oraz ocenę zalegania moczu po opróżnieniu pęcherza.

Warunkiem koniecznym do zbadania prostaty przez powłoki brzuszne, jest możliwie maksymalne wypełnienie pęcherza Aby pęcherz moczowy był prawidłowo wypełniony, należy ponad godzinę przed wyznaczonym terminem badania wypić 1 do 1,5 litra niegazowanych płynów i nie oddawać moczu.

Po pierwszej części badania pacjent oddaje mocz i wraca na badanie w celu pomiaru ilości moczu pozostałej w pęcherzu.

Cena*

300 PLN

Przygotowanie:

USG prostaty, gruczołu krokowego Warszawa, badanie USG prostaty jest nieinwazyjne, bezpieczne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia

Lekarze wykonujący:

Tagi:

usg, usg prostaty, gruczoł krokowy, prostata

* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<