USG jamy brzusznej - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

USG jamy brzusznej jest dziś najbardziej dostępnym i rozpowszechnionym badaniem diagnostycznym brzucha. Wykonując USG bada się następujące narządy: wątrobę, pęcherzyk żółciowy, drogi żółciowe, trzustkę, śledzionę, nerki, wypełniony pęcherz moczowy u kobiety i gruczoł krokowy u mężczyzny, oraz duże naczynia jamy brzusznej tzn. aortę i żyłę dolną główną.

Przy pomocy standartowo wykonywanego badania USG ocenia się wielkość, kształt, strukturę narządu, można stwierdzić zmiany oraz położenie narządu w stosunku do narządów sąsiadujących.

Objawy wskazujące na celowość wykonania badania:

  • urazy
  • bóle i powiększenie brzucha
  • wymioty i biegunka
  • wyczuwalne guzy
  • kamica żółciowa lub nerkowa
  • żółtaczka i wiele innych

Cena:*

260 PLN

Przygotowanie:

W dniu badania należy zgłosić się na czczo (ostatni posiłek co najmniej 6-8 godzin przed badaniem)
jeżeli pacjent na stałe przyjmuje leki, w dniu badania powinien je przyjąć zgodnie z zaleceniami lekarza, popijając niegazowaną wodą.
zastosować dietę lekkostrawną (bez wzdymających pokarmów np: kapusty, grochu, fasoli, surowych owoców i warzyw, ciemnego pieczywa) przez okres dwóch dni przed badaniem  oraz zadbać o wypróżnienie w dniu badania.
dla pacjentów z tendencją do zaparć i wzdęć brzucha dodatkowo wskazane jest przyjąć np. Espumisan (3 x dziennie 2 tabletki; w dniu badania leku już nie przyjmować). Epsumisan usuwa powietrze z przewodu pokarmowego i jest on dostępny w aptece bez recepty.
bez żucia gumy, palenia papierosów
do badania USG jamy brzusznej nie jest wymagane wypełnienie pęcherza moczowego

Lekarze wykonujący:

Tagi:

usg, jama brzuszna, kamica żółciowa, kamica nerkowa, guzek, żółtaczka

* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<