- ul. Nowy Świat 58A, Warszawa
- pn.-pt.: 8:00-20:00, sob. 8:00-14:00
- (Rejestracja tel. pn.-pt. 7:00-20:00, sob. 8:00-16:00)
USG jamy brzusznej jest dziś najbardziej dostępnym i rozpowszechnionym badaniem diagnostycznym brzucha.
Bada się następujące narządy: wątrobę, pęcherzyk żółciowy, drogi żółciowe, trzustkę, śledzionę, nerki, wypełniony pęcherz moczowy u kobiety i gruczoł krokowy u mężczyzny, oraz duże naczynia jamy brzusznej tzn. aortę i żyłę dolną główną.
Przy pomocy standartowo wykonywanego badania USG ocenia się wielkość, kształt, strukturę narządu, można stwierdzić zmiany oraz położenie narządu w stosunku do narządów sąsiadujących.
Objawy wskazujące na celowość wykonania badania:
270 PLN
W dniu badania należy zgłosić się na czczo (ostatni posiłek co najmniej 6-8 godzin przed badaniem)
jeżeli pacjent na stałe przyjmuje leki, w dniu badania powinien je przyjąć zgodnie z zaleceniami lekarza, popijając niegazowaną wodą.
zastosować dietę lekkostrawną (bez wzdymających pokarmów np: kapusty, grochu, fasoli, surowych owoców i warzyw, ciemnego pieczywa) przez okres dwóch dni przed badaniem oraz zadbać o wypróżnienie w dniu badania.
dla pacjentów z tendencją do zaparć i wzdęć brzucha dodatkowo wskazane jest przyjąć np. Espumisan (3 x dziennie 2 tabletki; w dniu badania leku już nie przyjmować). Epsumisan usuwa powietrze z przewodu pokarmowego i jest on dostępny w aptece bez recepty.
bez żucia gumy, palenia papierosów
do godziny przed badaniem (a nie tuż przed) należy wypić koło litra niegazowanej wody i nie oddawać moczu. Należy wypić taka ilość wody, aby w trakcie badania było uczucie parcia na pęcherz. Ilość ta jest zależna od czynników indywidualnych pacjenta
usg, jama brzuszna, wymioty, guzek, kamica żółciowa, kamica nerkowa
* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.