Cytologia jednowarstwowa szyjki macicy - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Cytologia jednowarstwowa szyjki macicy w profilaktyce nowotworowej to większe możliwości diagnostyczne, zmniejszenie ilości obrazów nieprawidłowych a także oszczędność kosztów. Wymaz cytologiczny to bardzo efektywny test w wykrywaniu nawet bardzo wczesnych zmian nowotworowych.

Technologia zastosowana w badaniu cytologii jednowarstwowej stanowi postęp w jakości badań. Jest to innowacyjna technika na Polskim rynku, która pozwala na osiągnięcie wyższego poziomu pewności w zakresie wiarygodności wyników.

Tzw. cytologia na podłożu płynnym. Jest to najbardziej zestandaryzowana metoda, znacznie dokładniejsza w wykrywaniu stanów przedrakowych i raka szyjki macicy w porównaniu do cytologii konwencjonalnej.

Podłoże do cytologii jednowarstwowej umożliwia równoległe wykonanie szeregu dodatkowych testów z naszej oferty. Pobranie materiału do cytologii jednowarstwowej przypomina standardowe badanie cytologiczne i nie wymaga dodatkowego przygotowania.

Cytologię jednowarstwową możecie drogie Panie wykonać wraz z badaniem testu HPV(gen brodawczaka odpowiedzialny za raka szyjki macicy - patrz test DNA HPV ).

Prawidłowy wynik cytologii jednowarstwowej, oraz ujemny wynik testu na HPV sugeruje powtórzenie cytologii dopiero za 3 lata, co ma duże znaczenie, jeśli chodzi o komfort i aspekty finansowe pacjentek.

Cena*

103 PLN

Czas oczekiwania:

15 dni

Przygotowanie:

Warunki jakie trzeba spełnić, aby badanie było wiarygodne:

  • Materiał do badania cytologicznego pobieramy przed badaniem ginekologicznym, ultrasonograficznym ,badaniem bakteriologicznym (posiew) lub wirusologicznym z pochwy i/lub kanału szyjki macicy.
  • Badanie cytologiczne można wykonać najwcześniej 4 dni po zakończeniu miesiączki i najpóźniej 4 dni przed spodziewaną miesiączką.
  • Co najmniej 4 dni przed badaniem cytologicznym nie należy stosować żadnych leków/preparatów dopochwowych, tamponów dopochwowych ,ani też płukania pochwy.
  • Co najmniej 24 godziny przed badaniem cytologicznym należy powstrzymać się od stosunków płciowych.

Dodatkowe informacje:

Badanie wykonywane jest od poniedziałku do piątku w godz.08:00-20:00. W sobotę w godz. 08:00-15:00.

Tagi:

cytologia, szyjka macicy, nowotwór, profilaktyka

* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<