Testy alergiczne skórne - punktowe - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Testy skórne punktowe polegają na nałożeniu na skórę specjalnych, gotowych wyciągów alergenowych w formie kropli i nakłucie nakłuwaczem (lancetem) jednorazowym na głębokość do 1mm.

Wykonuje się je na powierzchni wewnętrznej przedramienia lub na górnej części pleców. Badania te będą pomagać lekarzowi w podjęciu decyzji o dalszym leczeniu, zawsze w powiązaniu ze zgłaszanymi objawami, indywidualnie dla każdego pacjenta.

Testy najlepiej wykonywać w okresie ustąpienia lub niewielkiego nasilenia objawów, kiedy pacjent nie przyjmuje żadnych leków alergicznych (lekarz decyduje o czasie i rodzaju odstawianych leków). Należy unikać wykonywania testów w czasie ciąży. Wskazane jest unikanie równoczesnej ekspozycji na naturalne alergeny.

Prawidłowo wykonane testy skórne są badaniem bezpiecznym, po badaniu można odczuć niewielką bolesność w miejscu nakłucia, obrzęk lub bąbel z zaczerwieniem, które zwykle szybko ustępują. W pojedynczych przypadkach można liczyć się z wystąpieniem pokrzywki - (swędzącej wysypki), znacznego obrzęku, zaczerwienienia skóry w okolicach nakłuć, kataru, napadu astmy.

Bardzo rzadko może wystąpić uogólniona reakcja anafilaktyczna. Dlatego pacjent pozostaje pod obserwacją przez co najmniej 30 minut po badaniu, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy uboczne, lekarz jest na to przygotowany i potrafi sobie z nimi poradzić.

Każdy objaw, który się wtedy pojawi, musi być natychmiast zgłoszony personelowi medycznemu. Wyjątkowo rzadko mogą wystąpić objawy późne (po kilku godzinach od badania), jeśli są one dolegliwe bądź niepokojące należy skontaktować się z lekarzem.

Do wykonania testów alergicznych skórnych kwalifikuje lekarz na wizycie, decydując o potrzebie i rodzaju wykonywanych testów, w zależności m.in. od wywiadu uzyskanego od pacjenta (dolegliwości, wywiad rodzinny, istniejące i przebyte choroby).

Cena:*

Kwalifikacja do testów alergicznych - 225 PLN / Testy alergiczne - 225 PLN

Czas oczekiwania:

Wyniki testu odczytuje lekarz po 15-20 minutach, interpretuje je i opisuje.

Przygotowanie:

Szczególne przygotowanie skóry nie jest konieczne.

Tagi:

alergologia, alergolog, test skórny

* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<