Cystoskopia

Badania cystoskopowe, Endoskopia dolnych dróg moczowych

Cystoskopia jest badaniem inwazyjnym, dedykowanym diagnostyce chorób pęcherza moczowego i cewki moczowej u kobiet i mężczyzn, które polega na wprowadzeniu giętkiego endoskopu (cystofiberoskopu) do pęcherza moczowego przez cewkę moczową z jednoczasową oceną morfologiczną. Badanie to pozwala na dokładną inspekcję całej długości cewki moczowej, a także ścian i struktur pęcherza moczowego. Cystoskopia pozwala wykryć nowotwory pęcherza moczowego i zaburzenia czynnościowe dolnych dróg moczowych. 

Badanie wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym i nie wiąże się z istotnymi dolegliwościami bólowymi, a zabieg trwa kilka-kilkanaście minut. Wynik badania uzyskiwany jest bezpośrednio po zabiegu.

Po wykonanym badaniu cystoskopowym należy stosować dietę bogatą w płyny, a także przestrzegać zaleceń lekarskich, ustalanych indywidualnie dla każdego pacjenta.

Cena*

850 PLN

Przygotowanie:

Cystoskopia nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta, poza opróżnieniem pęcherza moczowego bezpośrednio przed zabiegiem.

Dodatkowe informacje:

Na zabieg można się umówić po bezpośrednim kontakcie z rejestracją

Lekarze wykonujący:

  • prof. CMKP, dr hab. n. med. Sławomir Poletajew - Urolog,

Tagi:

cystoskopia, badanie urologiczne, USG

* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.