Biopsja i ablacja guzów i zmian nowotworowych pęcherza moczowego

W trakcie cystoskopii możliwe jest stwierdzenie obecności nieprawidłowych zmian w pęcherzu moczowym. Część z nich wymaga diagnostyki mikroskopowej dla ustalenia ich charakteru, część z nich wymaga ablacji (zniszczenia przy pomocy energii). Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

W Alfa-Lek do zabiegów w obrębie dolnych dróg moczowych wykorzystujemy wyłącznie giętkie cystofiberoskopy, które zapewniają komfort dla Pacjenta.

Pierwszym etapem zabiegu jest cystoskopia, obejmująca dokładną ocenę morfologiczną cewki moczowej i pęcherza moczowego. W kolejnym etapie wykonuje się biopsję (pobiera wycinki) z podejrzanej zmiany przy użyciu dedykowanych kleszczyków. Następnie przy pomocy energii elektrycznej uzyskuje się hemostazę (zatrzymanie krwawienia) oraz dokonuje się ablacji (zniszczenia) zmiany. W części przypadków możliwe jest pominięcie etapu biopsji.

Zabieg trwa zazwyczaj kilkanaście minut i nie wiąże się z istotnymi dolegliwościami bólowymi.

Wskazania do zabiegu:

Przykładowe wskazania do biopsji i ablacji guza / zmian nowotworowych pęcherza moczowego: - obecność drobnej zmiany o charakterze wznowy raka pęcherza moczowego u pacjentów z wywiadem nowotworu niskiej złośliwości, - kontrola w toku dopęcherzowej terapii BCG u pacjentów z wywiadem raka pęcherza moczowego, - zmiana o nietypowym charakterze. 

Lekarze wykonujący: 

dr hab. n. med. Sławomir Poletajew - urolog

Cena*

1210 PLN: Cena obejmuje cystoskopię (850 zł) + biopsję/ablację guzów i zmian nowotworowych pęcherza moczowego (360 zł). W przypadku pobrania wycinka do oceny histopatologicznej: dopłata 113 PLN

Przygotowanie:

Nie wymaga specjalnego przygotowania poza opróżnieniem pęcherza moczowego bezpośrednio przed zabiegiem. Postępowanie po zabiegu ustalane jest indywidualnie.

Dodatkowe informacje:

Na zabieg można się umówić po bezpośrednim kontakcie z rejestracją.

Lekarze wykonujący:

  • prof. CMKP, dr hab. n. med. Sławomir Poletajew - Urolog,

Tagi:

biopsja pęcherza moczowego, badanie urologiczne, cystoskopia

* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.