Okulista - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 16:15
do 19:00
od 16:15
do 18:00
od 16:15
do 19:00
od 16:15
do 19:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE
od 18:30
do 20:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE
od 14:00
do 16:00
od 13:00
do 16:00
od 13:00
do 17:00
od 9:00
do 11:00
od 12:00
do 15:30
od 9:00
do 12:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Okulista

Okulista WarszawaOkulista – zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem narządu wzroku czyli oczu. Okulistyka poczyniła ogromny postęp w technikach operacyjnych w ostatnich dwudziestu latach, a szczególną rolę w tej dziedzinie odegrały lasery.

Oczy należą do jednych z najważniejszych narządów, są ogromnie skomplikowane, ale jednocześnie przystosowane do pracy w bardzo różnych warunkach.

Choroby oczu można leczyć zachowawczo lub operacyjnie w zależności od schorzenia. Najczęściej w gabinetach lekarskich pojawiają się pacjenci z wadami wzroku, a prawidłowe postawienie diagnozy zazwyczaj nie nastręcza trudności. Ostry dyżur okulistyczny lekarzy specjalistów pomaga pacjentom w nagłych przypadkach.

Niektóre z wad wzroku są naturalnymi procesami fizjologicznymi związanymi z procesem starzenia się (starczowzroczność). Inne wady wzroku to krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Choroby wzroku są powszechne we współczesnym społeczeństwie ze względu na ilość spędzanych godzin przed monitorem komputera lub telewizora.

Zwykle wystarcza dobranie odpowiednich szkieł okularów, by skorygować widzenie i poprawić jakość życia pacjenta. Inaczej bywa w przypadku schorzeń wywołanych urazami, zakażeniami i nowotworami. Choroby wzroku mogą też być objawem ogólnego schorzenia ustrojowego np. zaćma w przebiegu cukrzycy lub choroby nerek i krwi.

Choroby narządu wzroku to:

 • choroby powiek (jęczmyk, ropień, półpasiec, ospica, zapalenie, naczyniak, rak, niedomykanie, wywinięcie, nadmierne mruganie powieki)
 • choroby narządu łzowego (łzawienie, zapalenie gruczołu i woreczka łzowego)
 • choroby spojówek (zapalenie, gruźlica, jaglica, nieżyt wiosenny lub grudkowy, uczulenie spojówek, wynaczynienie krwawe)
 • choroby gałki ocznej (rogówki, twardówki, jagodówki, choroby ciałka szklistego, siatkówki, soczewki)
 • choroby nerwu wzrokowego (zanik nerwu wzrokowego, zapalenie, niedowidzenie)
 • choroby oczodołu (ropowica, wytrzeszcz, jaskra)

W ramach wizyty okulistycznej  wykonujemy:

 • badanie lampą szczelinową,
 • badanie ostrości widzenia,
 • komputerowe badanie wzroku,
 • dobór okularów,
 • pomiar ciśnienia śródgałkowego,
 • usunięcie ciała obcego z powieki bez nacięcia.
 • Zespół suchego oka – brak łez

  Zespół suchego oka – brak łez

  Zespół suchego oka jest schorzeniem objawiającym się niedostatecznym nawilżaniem oka przez film łzowy. Może być ono powodem małej ilości łez (w wyniku nadmiernego parowania) bądź też ich nieprawidłowym składem. Efektem zespołu suchego oka jest wysychanie spojówki i rogówki, w związku z czym jego leczenie skupia...

  .

  zespol_sjogrena

  Zespół Sjögrena

  Zespół Sjögrena to wielopostaciowa, ciężka, przewlekła choroba autoimmunologiczna, w przebiegu której dochodzi do stanu zapalnego w obrębie gruczołów wydzielania zewnętrznego, a co za tym idzie do ich upośledzenia. Często zmiany zapalne obejmują wiele narządów wewnętrznych głównie płuc, nerek, narządów przewodu...

  .

  swietlik_lekarski

  Świetlik lekarski

  W Średniowieczu była stosowana przeważnie jako środek wzmacniający osłabiony wzrok i działający ściągająco oraz tonizująco. Ziele świetlika to naturalny środek od wieków wykorzystywany przez medycynę ludową, pomimo to jego działanie lecznicze zostało do tej pory przebadane tylko w niewielkim zakresie...

  .

Zobacz w powiększeniu

Wirtualna wycieczka on-line

×

Aktualnie brak video porad w tej specjalizacji.