Androlog - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 14:30
do 16:30
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Androlog

androlog WarszawaAndrolog - lekarz zajmujący się budową, diagnozowaniem i leczeniem męskiego układu płciowego, wadami patologicznymi w aspekcie endokrynologicznym, naczyniowym, operacyjnym a także psychologicznym.

Dziedzinami pokrewnymi są urologia i seksuologia. Każdy mężczyzna na pewnym etapie życia powinien zdecydować się na wizytę w gabinecie androloga, ponieważ tylko dzięki specjalistycznym badaniom można wykryć poważne stany zapalnie i nowotwory. Dla wielu mężczyzn jest to sprawa krępująca, ale warto całą sprawę potraktować w sposób poważny i dojrzały. 

Choroby, nieprawidłowości budowy i funkcje narządów płciowych mogą dotyczyć każdego elementu jego budowy, a dolegliwości z nimi związane obejmują etiologię endokrynologiczną, seksuologiczną, wenerologiczną i morfologiczną.

Główne choroby andrologiczne to:

 • niepłodność męska,
 • zapalenie prostaty,
 • zaburzenia erekcji i impotencja,
 • andropauza,
 • choroby zewnętrznych narządów płciowych (np. stulejka, stany zapalne żołędzi, prącia i napletka),
 • żylaki powrózka nasiennego, choroby jąder (ostre zapalenie, wnętrostwo, wodniak jądra, nowotwory).


Poradnia andrologiczna zajmuje się także diagnostyką i leczeniem zaburzeń erekcji i ejakulacji oraz hormonalną terapią zastępczą w przypadku przedwczesnej andropauzy.

Zaburzenia gruczołu krokowego, to częsta dolegliwość męska po 45 roku życia, a jej objawy:

 • częste oddawanie moczu także nocą,
 • trudności z opróżnianiem pęcherza,
 • pojawianie się śladowych ilości krwi w moczu.

Wczesne zgłoszenie się do lekarza androloga, właściwe badanie doprowadzą do rozpoznania choroby i umożliwią skuteczne leczenie.

 • cytologia moczu

  Cytologia moczu

  Cytologia moczu jest badaniem prostym i całkowicie nieinwazyjnym, niezwykle pomocnym podczas diagnostyki chorób układu moczowego, a szczególnie pęcherza. Podstawą takiego badania jest odzyskiwanie komórek dróg moczowych. Ocena wykonywana jest z użyciem mikroskopu, podobnie jak w najbardziej popularnej cytologii ginekologicznej. Przeprowadzenie cytologii moczu zleca przeważnie osobom, które:

  .

  badanie psa kiedy nalezy je wykonac

  Badanie PSA – kiedy należy je wykonać?

  Antygen specyficzny dla prostaty (ang. Prostate Specific Antygen, PSA) jest to białko wytwarzane wyłącznie przez komórki prostaty. Proste badanie krwi pozwala zmierzyć stężenie PSA w surowicy, co ułatwia wykrycie schorzeń prostaty, w tym najgroźniejszego z nich – raka prostaty. Badanie PSA to doskonały sposób na wykrycie raka prostaty w bardzo wczesnej fazie, jeszcze przed pojawieniem się objawów.

  .

  typowe objawy chorob prostaty

  Typowe objawy chorób prostaty

  Gruczoł krokowy - prostata jest narządem, który występuje wyłącznie u mężczyzn. Gruczoł krokowy położony jest poniżej pęcherza moczowego, zaś przez jego środek przebiega pierwszy odcinek cewki moczowej. Podstawową funkcją prostaty jest wytwarzanie płynu, który jest składnikiem nasienia. Ponadto w gruczole krokowym produkowana jest m.in. substancja białkowa PSA (prostatic specyfic antygen), której...

  .

Zobacz w powiększeniu

Wirtualna wycieczka on-line

×

brak aktualnych materiałów wideo.