USG ortopedyczne - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 17:30
do 19:15
od 17:30
do 19:15
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE
od 13:00
do 19:00
od 13:00
do 19:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE
od 16:30
do 19:15
od 8:00
do 10:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

USG ortopedyczne

usg ortopedyczne warszawaUSG  układu  ruchu jest obecnie kluczową metodą diagnostyczną obrazującą  tkanki miękkie czyli struktury stawowe, więzadłowe i mięśniowe. Zarówno w stanach ostrych po urazach, jak i w schorzeniach przewlekłych badanie daje bezcenne wskazówki co do sposobu  leczenia.

Najczęściej bada się przestrzenie maziowe stawu kolanowego, staw rzepkowo - udowy, więzadła i ścięgna kolana, dół podkolanowy i łąkotki. USG stopy obejmuje stronę grzbietową – więzadła i ścięgna stopy, oraz stronę podeszwową – kości, ścięgna, nerwy, zmiany tkanek miękkich, tzw. ostroga piętowa. W stopie diagnozuje się także ścięgno Achillesa.

Równie często bada się staw biodrowy i jego okolicę: wysięk, krwiaki, patologie błony maziowej, zarys kostny, chrząstkę a także ścięgna.

W odróżnieniu od innych badań,  badanie ultrasonograficzne jest całkowicie bezpieczne, gdyż nie wykorzystuje promieniowania jonizującego.

 • google

  Doktor Google

  Potwierdzenie diagnozy danej dolegliwości lub choroby (z wyjątkiem dolegliwości bardzo często spotykanych),  możliwe jest poprzez bezpośredni kontakt z chorym, ocenę jego wyglądu, zapachu czy stanu emocjonalnego. Niezwykle istotnie jest również, wykonanie różnych badań diagnostycznych...

  .

  zdrowie zycie

  Zdrowy styl życia - co to oznacza?

  Stan braku choroby i niedołęstwa, ale też stan dobrego fizycznego, psychicznego i społecznego samopoczucia" - tak Światowa Organizacja Zdrowia definiuje zdrowy styl życia. To on odpowiada za jakość naszego zdrowia, a tym samym - profilaktykę groźnych chorób tj. miażdżyca, cukrzyca, zawał...

  .

  Masaż leczniczy kręgosłupa

  Masaż leczniczy kręgosłupa

  Masaż leczniczy jest często wykonywanym zabiegiem rehabilitacyjnym, polegającym na fizycznym oddziaływania na organizm pacjenta, za pomocą bodźców mechanicznych. Potrzeba wykonania takiego zabiegu pojawia się wówczas, gdy zespolone z nim mięśnie lub więzadła przestają spełniać...

  .

Zobacz w powiększeniu

Wirtualna wycieczka on-line

×

Aktualnie brak video porad w tej specjalizacji.