Dietetyk - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 16:00
do 20:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Dietetyk

dietetyk warszawaPoradnictwo żywieniowe i dobór odpowiedniej diety ma istotne znaczenie w profilaktyce wielu schorzeń, którymi bardzo często towarzyszy nadwaga bądź otyłość. Zadaniem dietetyka jest edukowanie pacjenta pod kątem prawidłowych nawyków żywieniowych. Dość częstym problemem we współczesnym społeczeństwie jest występowanie alergii bądź nietolerancji pokarmowej.

Charakterystycznymi objawami jest świąd skóry, wysypka bądź dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Produktami, które uczulają są najczęściej orzechy, mleko, jaja czy ryby. Należy również pamiętać, że oprócz alergii pokarmowych istnieją alergie wziewne, które mogą powodować reakcje krzyżowe z produktami żywnościowymi np. osoby uczulone na pyłki brzozy mogą odczuwać objawy alergiczne po zjedzeniu jabłka. W procesie leczenia alergii pokarmowej niezbędna jest odpowiednia dieta m.in. dieta eliminacyjna polegająca na wyeliminowaniu z diety pokarmu wywołującego alergię.

Tu zasadniczą rolę odgrywa dietetyk w dobraniu produktów pełniących rolę zamienników. Nawet osoby zdrowe nie zawsze wiedzą, jakie produkty powinny spożywać, ta sama zależność występuje u osób dotkniętych rożnymi schorzeniami, u których nieodpowiednie żywienie może nasilać objawy i utrudniać leczenie. Osoba chora na cukrzycę powinna wiedzieć, że musi uważać na ilość i jakość spożywanych węglowodanów.

Osoby odwiedzające gastrologa, które cierpią na choroby przewodu pokarmowego muszą ograniczać posiłki ciężkostrawne, które obciążają zmieniony chorobowo żołądek. Przy problemach z jelitami pacjenci często nie odwiedzają proktologa uważając to za wstydliwy problem, jednocześnie żyjąc w dyskomforcie spowodowanym dolegliwościami jelitowymi, a czasem wystarczy odpowiednia dieta, aby poprawić komfort życia tychże pacjentów. Osoby nadużywający niezdrowych tłuszczy w swojej diecie, głównie tych zwierzęcych prawdopodobnie prędzej czy później trafią w ręce kardiologa z rozpoznaniem miażdżycy czy nadciśnienia tętniczego. A wystarczy zastąpić „złe” tłuszcze tymi zdrowymi.

Pacjenci ze skierowaniem m.in. od kardiologa czy diabetologa mogą zapobiec tym chorobom poprzez wdrożenie profilaktyki w postaci chociażby odpowiedniej diety. Prawidłowo zbilansowana dieta może również wspomóc leczenie dermatologiczne poprzez zahamowanie bądź złagodzenie rożnego rodzaju zmian skórnych. Dieta może być zbawienna w regulowaniu układu hormonalnego. Mam tu na myśli zarówno wspomaganie leczenia niepłodności u par starających się o dziecko, jak również pomoc w uregulowaniu gospodarki hormonalnej tarczycy, która bardzo często powoduje rozchwianie metabolizmu przyczyniając się bardzo często do wzrostu masy ciała.

Zdrowe żywienie może zapobiec częstym i zazwyczaj kosztownym wizytom u ginekologa czy endokrynologa. Myśląc o właściwym żywieniu warto również wspomnieć o najmłodszych. Aby nasze dzieci zdrowo rosły należy już od najmłodszych lat wdrażać właściwe nawyki żywieniowe. Utrwalone nawyki w dzieciństwie zaprocentują zdrowiem w przyszłości. Warto wziąć pod lupę również przyzwyczajenia żywieniowe seniora. W tym okresie zwiększa się zapotrzebowanie na niektóre witaminy, składniki mineralne czy płyny o których ludzie starsi często zapominają. Należy również propagować u nich aktywność fizyczną, aby zapobiegać atrofii mięśni, które w bardzo szybkim tempie zanikają. Dieta w tym przypadku znacznie ułatwi pracę pediatrom oraz geriatrom.

Obojętnie w jakim wieku jesteśmy, czy występuje niedobór masy ciała, nadwaga, otyłość czy choroby dietozależne, dietetyk jest po to, aby poradzić jak prawidłowo się odżywiać i/lub ustalić jadłospis dopasowany do indywidualnych predyspozycji. W diecie nie chodzi o to, by sobie wszystkiego odmawiać, lecz umieć zastępować niezdrowe produkty tymi bardziej wartościowymi, wpływającymi pozytywnie na nasze zdrowie.

Problemy w jakich pomoże dietetyk to:

 • leczenie alergii,
 • leczenie cukrzycy,
 • leczenie otyłości,
 • leczenie schorzeń kardiologicznych,
 • leczenie schorzeń niepłodności,
 • leczenie schorzeń osteoporozy i reumatyzmu,
 • leczenie schorzeń tarczycy,
 • leczenie schorzeń żołądkowo – jelitowych,
 • sporządzanie planów żywieniowych dla dzieci, seniorów i osób trenujących,
 • sporządzanie planów żywieniowych dla kobiet planujących ciążę,
 • sporządzanie planów żywieniowych dla osób z niedoborem masy ciała.
 • Dieta w chorobie Hashimoto

  Dieta w chorobie Hashimoto

  Choroba Hashimoto przez wiele lat podstępnie niszczy tarczycę na drodze procesu zapalnego, co w konsekwencji może prowadzić do jej niedoczynności. Na tym etapie postępowania choroby niezwykle istotne jest przyjmowanie hormonów, ale także odpowiedni styl życia, który zarówno sprzyja dobremu samopoczuciu, jak też eliminuje ryzyko wystąpienia powikłań mogących wystąpić np. po spożyciu glutenu czy laktozy.

  .

  Witamina D - niedobór i nadmiar - działanie plejotropowe

  Witamina D - niedobór i nadmiar - działanie plejotropowe

  Witamina D ma istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu i wbrew powszechnej opinii, nie jest powiązana głównie z profilaktyką krzywicy, czy osteoporozy. Badania dowodzą bowiem jej plejotropowe działanie (wpływ na kilka różnych niepowiązanych ze sobą cech), w przypadku m.in. zapobiegania miażdżycy, przewlekłej choroby nerek...

  .

  Czy suplementy mogą zaszkodzić?

  Czy suplementy mogą zaszkodzić?

  Witaminy i minerały są niezbędne do życia - wzmacniają nasz organizm wspomagając układ immunologiczny, chronią przed stresem oraz dodają sił. Jednak w ich przypadku powiedzenie „co za dużo, to niezdrowo” ma szczególne znaczenie. Przyjmowanie ich w nadmiernej ilości może być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, czego skutkiem często jest powstawanie zakrzepów, łysienie, a nawet uszkodzenie płuc, serca i nerek. Zanim więc sięgniemy...

  .

 • Dieta w chorobie nadciśnieniowej

  Dieta w chorobie nadciśnieniowej

  Prawidłowo skomponowana dieta, jest jednym z ważniejszych elementów leczenia choroby nadciśnieniowej. Można nawet stwierdzić, że jest ona podstawą leczenia, wyraźnie współdziałającą z leczeniem farmakologicznym. Z tego właśnie powodu, dietetycznych wskazówek lekarza należy przestrzegać na równi z innymi jego zaleceniami. Nadciśnienie tętnicze, jest jednym z najczęściej występujących schorzeń układu.

  .

  Diety odchudzające dla wszystkich, czyli dla nikogo

  Diety odchudzające dla wszystkich, czyli dla nikogo

  Bogactwo propagowanych diet jest niezmierzone. Co chwilę w mediach pojawia się jakaś nowa dieta „cud”, mniej lub bardziej skuteczna. Niestety nie każda z takich propozycji jest oparta na wiedzy na temat żywienia. Tylko niektóre diety nadają się do stosowania w domu. Odpowiednio dobrana dieta odchudzająca musi być długoterminowa, indywidualnie dobrana przez specjalistę dietetyka i dostosowana do wieku, płci...

  .

  Dieta w chorobie Hashimoto

  Dieta w chorobie Hashimoto

  Choroba Hashimoto przez wiele lat podstępnie niszczy tarczycę na drodze procesu zapalnego, co w konsekwencji może prowadzić do jej niedoczynności. Na tym etapie postępowania choroby niezwykle istotne jest przyjmowanie hormonów, ale także odpowiedni styl życia, który zarówno sprzyja dobremu samopoczuciu, jak też eliminuje ryzyko wystąpienia powikłań mogących wystąpić np. po spożyciu glutenu czy laktozy.

  .

. .
Zobacz w powiększeniu

Wirtualna wycieczka on-line

×

Aktualnie brak video porad w tej specjalizacji.