Neuroradiologia - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 17:00
do 19:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Neuroradiologia zabiegowa

Neuroradiologia warszawaNeuroradiologia zabiegowa, inaczej nazywana interwencyjną, umożliwia leczenie przezskórnych i wewnątrznaczyniowych chorób mózgu, głowy i szyi, rdzenia kręgowego i kręgosłupa, a także przyległych struktur i nerwów obwodowych zarówno u dorosłych jak i u dzieci.

Jest to bardzo skuteczna metoda leczenia określonych patologii i jednocześnie mniej inwazyjna w porównaniu do leczenia chirurgicznego, ponieważ nie wiąże się z operacją na otwartym mózgu. Wyniki leczenia neuroradiologicznego są widoczne od razu, ponieważ neuroradiolog wykonuje zabieg przy pomocy promieni rentgena lub innej aparatury diagnostyczno–leczniczej, np. angiografu. Taka metoda leczenia jest mniej kłopotliwa i bolesna dla pacjenta oraz wymaga znacznie krótszego pobytu w szpitalu.

Proces leczenia wygląda w ten sposób, że specjalista neuroradiologii, używając bardzo cienkich rurek, tj. mikrocewników i mikroprowadników, które wprowadza się do układu naczyniowego pacjenta, wykonuje zabieg embolizacji np. trombolizy,  tętniaka lub naczyniaka.

Neuroradiologia zabiegowa jest szybko rozwijającą się metodą leczenia właśnie ze względu na znaczną przewagę embolizacji wewnątrznaczyniowej nad leczeniem operacyjnym. W wiodących ośrodkach Ameryki i Europy Zachodniej jest ona używana w 80% przypadków leczenia tętniaków, naczyniaków i guzów mózgu.

 • udar czy wylew

  Udar czy wylew?

  Do udaru niedokrwiennego może dojść, jeśli nastąpi niedotlenienie pewnej części mózgu z powodu zamknięcia naczynia krwionośnego. Wylew z kolei oznacza pęknięcie naczynia w mózgu. Przyczyną może być wysokie nadciśnienie tętnicze lub tętniak naczynia krwionośnego. Gdy wylew jest rozległy, wymaga wtedy leczenia operacyjnego...

  .

  zdrowie zycie

  Zdrowy styl życia - co to oznacza?

  Stan braku choroby i niedołęstwa, ale też stan dobrego fizycznego, psychicznego i społecznego samopoczucia" - tak Światowa Organizacja Zdrowia definiuje zdrowy styl życia. To on odpowiada za jakość naszego zdrowia, a tym samym - profilaktykę groźnych chorób tj. miażdżyca, cukrzyca, zawał...

  .

  Masaż leczniczy kręgosłupa

  Masaż leczniczy kręgosłupa

  Masaż leczniczy jest często wykonywanym zabiegiem rehabilitacyjnym, polegającym na fizycznym oddziaływania na organizm pacjenta, za pomocą bodźców mechanicznych. Potrzeba wykonania takiego zabiegu pojawia się wówczas, gdy zespolone z nim mięśnie lub więzadła przestają spełniać...

  .

Zobacz w powiększeniu

Wirtualna wycieczka on-line

×

Aktualnie brak video porad w tej specjalizacji.