Psychoterapeuta - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 16:00
do 20:00
Cena wizyty Umów telefonicznie Umów online

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Psychoterapeuta

PsychoterapiaPsychoterapia – metoda rozwoju osobistego, praca której celem jest poznanie i zrozumienie siebie. Rezultatem podjętej systematycznej pracy jest poszerzenie świadomości oraz możliwości wpływu na własne życie. Cykl spotkań, których ilość i częstotliwość zależna jest od zgłaszanego przez klienta tematu i proponowanej przez terapeutę metody pracy.

Psychoterapia może być indywidualna lub grupowa.

Psychoterapeuta –  osoba z tytułem magistra psychologii lub jednego z kierunków społecznych lub humanistycznych, która ukończyła specjalistyczne szkolenie z zakresu psychoterapii i posiada certyfikat psychoterapeuty. Może pracować w oparciu o różne podejścia psychoterapeutyczne, w zależności od ukończonego szkolenia. Obiektem oddziaływań terapeuty jest diagnoza i leczenie problemów emocjonalnych, zaburzeń psychicznych, pomaganie w trudnych sytuacjach życiowych oraz rozwój osobowości.

Obszary zastosowania oddziaływań psychoterapeutycznych:

 • leczenie zaburzeń psychicznych - zaburzenia lękowe, depresje, przewlekły stres, uzależnienia;
 • pomoc w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych - poczucie samotności, poczucie niskiej wartości, nieśmiałość w kontaktach z innymi, lęk przed przyszłością; zaburzenia psychosomatyczne, chroniczny stres, psychoterapia DDA (dorosłych dzieci alkoholików) oraz DDD (dorosłych pochodzących z rodzin dysfunkcjonalnych), poradnictwo małżeńskie i rodzinne;
 • pomoc w kryzysach życiowych - poczucie samotności, poczucie niskiej wartości, nieśmiałość w kontaktach z innymi, lęk przed przyszłością; zaburzenia psychosomatyczne, utrata pracy, bliskiej osoby, poczucia bezpieczeństwa, kryzys w związku, brak satysfakcji małżeńskiej, konflikty małżeńskie – trudności w porozumiewaniu się; trudności wychowawcze u dzieci i nastolatków;
 • rozwój osobowości - poradnictwo i psychoterapia dla młodzieży i osób dorosłych, problemy okresu dorastania, problemy adaptacyjne i emocjonalne, trudności w kontakcie z innymi ludźmi;
 

Psychoterapeuci przyjmujący w gabinetach  Alfa-Lek Warszawa:

Psychoterapeuta mgr Piotr Smolaga

Zajmuje się:

Choroby afektywne
- Psychozy
- Zespół stresu pourazowego
- Zaburzenia adaptacyjne związane ze stresem
Terapia problemów osobistych:
- nerwice
- lęk
- depresja
- trudności w relacjach
- zaburzeń osobowości
Poradnictwo psychologiczne
- wspomaganie rozwoju osobistego
- pomoc osobom po stracie-praca z żałobą
- wsparcie rodzin

Dobry - najlepszy - Psychoterapeuta Alfa-Lek Warszawa!

tel. 22 826 45 02; kom. 606 516 080; tel. 22 826 23 10

 • Zaburzenia seksualne a psychoterapia

  Zaburzenia seksualne a psychoterapia

  U przeważającej ilości osób cierpiących na zaburzenia seksualne przyczyny leżą w wielu czynnikach, które składają się na występowanie danego zaburzenia. Skuteczność przeprowadzanych psychoterapii jest wysoka, większość przypadków daje się w taki sposób wyleczyć....

  .

  Zaburzenia snu – leczenie psychoterapeutyczne

  Zaburzenia snu – leczenie psychoterapeutyczne

  Zaburzenia snu należą do zaburzeń rytmów dobowych. To jeden z najczęstszych problemów zdrowotnych, które dotykają człowieka. Zaburzenia snu często mają swe źródło zaburzeniach emocjonalnych pacjenta. 

  .

  Psychoterapia w depresji

  Psychoterapia w depresji

  Według ostatnich badań psychoterapia poznawcza jest skuteczną metodą zwalczania objawów depresji. Co więcej, okazuje się nawet, że psychoterapia jest skutecznym dopełnieniem, leczenia farmakologicznego. Dwutorowa terapia skojarzona....

  .

 • ADHD u osób dorosłych

  ADHD u osób dorosłych

  Jeszcze niedawno uważano ADHD za wyłączny problem dzieci i dorastającej młodzieży. Okazuje się jednak, że to zaburzenie może dotyczyć także osób dorosłych. Ten fakt, prawie wyłącznie , znany jest bardzo niewielkiej grupie specjalistów, co przekłada się na ogólny brak zrozumienia wobec “nadpobudliwych” dorosłych.

  .

  Anhedonia - czy można żyć bez emocji?

  Anhedonia - czy można żyć bez emocji?

  Anhedonia, jest to niezdolność odczuwania przyjemności, także utrata zainteresowań i brak motywacji. To stan, w którym życie jest pozbawione kolorów, smaku, zapachu, a uczucie radości pojawia się bardzo rzadko lub nigdy.

  .

  Borderline, wahania emocji

  Borderline, wahania emocji

  Poczucie własnej wartości oraz odpowiednio ukształtowana osobowość, przekładają się na sposób, w jaki określamy otoczenie, budujemy relacje i interpretujemy rzeczywistość. Według psychiatrów, osobowość borderline, to zaburzenie równowagi chemicznej w ośrodku nerwowym mózgu.

  .

 • Cukrzyca a zaburzenia psychiczne

  Cukrzyca a zaburzenia psychiczne

  Cukrzyca jest chorobą przewlekłą o różnorakim przebiegu klinicznym, w której przewlekła hiperglikemia i jej zaburzenia metaboliczne w konsekwencji doprowadzają do uszkodzenia, zaburzeń funkcji i niewydolności wielu narządów organizmu w tym szczególnie: oczu, nerek, serca i naczyń krwionośnych, układu nerwowego.

  .

  Depresja - przyczyny i objawy

  Depresja - przyczyny i objawy

  Depresja, nazywana także chorobą duszy, według danych Światowej Organizacji zdrowia stanowi czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie. Towarzyszy jej znaczne obniżenie nastroju, brak chęci kontaktu z otoczeniem, spadek aktywności oraz energii.

  .

  Depresja poporodowa - objawy i leczenie

  Depresja poporodowa - objawy i leczenie

  Wahania i spadek nastroju, określane jako tzw. baby blues, zwykle mają charakter łagodny i mijają mniej więcej w ciągu 10 dni od porodu. Jednak gdy stan taki pogarsza się i trwa dłużej niż dwa tygodnie, jest pierwszą oznaką poważniejszego zaburzenia – depresji poporodowej.

  .

 • Depresja wiosenna i depresja jesienna

  Depresja wiosenna i depresja jesienna

  Pory roku mają duży wpływ na nasze samopoczucie. Latem, gdy na zewnątrz jest mnóstwo słońca, wysoka temperatura i mnóstwo żywych barw, to aż chce się żyć. Również zimą, gdy możemy jechać na narty i korzystać z zimowego szaleństwa.

  .

  Stres a zmiany w ciele

  Stres a zmiany w ciele

  Stres to inaczej stan psychofizjologiczny organizmu, pojawiający się jako reakcja na działanie tzw. stresorów. Bodźce wywołujące stres bywają bardzo zróżnicowane, ale reakcja adaptacyjna organizmu w każdym przypadku jest taka sama.

  .

  Terapia par - psychoterapia

  Terapia par - psychoterapia

  Terapia par jest formą psychoterapii, w której uczestniczy małżeństwo lub osoby w związku partnerskim, przeżywające kryzys i narastające nieporozumienia. Terapie par prowadzone są według różnych metod, w każdej jednak narzędziem psychoterapii jest dialog.

  .

 • Poradnik medyczny

  Przeczytaj więcej artykułów

  Więcej specjalistycznych tekstów o Twoim zdrowiu, diecie, badaniach, profilaktyce i na wiele innych ciekawych tematów znajdziesz w naszym Poradniku Medycznym. Kilkaset artykułów z podziałem na działy tematyczne czeka na Ciebie. Zapraszamy do lektury!

  .
. .

Aktualnie brak video porad w tej specjalizacji.

<