Psychoterapeuta - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 16:00
do 20:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE
od 15:00
do 20:00
od 10:00
do 12:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Psychoterapeuta

PsychoterapiaPsychoterapia – metoda rozwoju osobistego, praca której celem jest poznanie i zrozumienie siebie. Rezultatem podjętej systematycznej pracy jest poszerzenie świadomości oraz możliwości wpływu na własne życie. Cykl spotkań, których ilość i częstotliwość zależna jest od zgłaszanego przez klienta tematu i proponowanej przez terapeutę metody pracy.

Psychoterapia może być indywidualna lub grupowa.

Psychoterapeuta –  osoba z tytułem magistra psychologii lub jednego z kierunków społecznych lub humanistycznych, która ukończyła specjalistyczne szkolenie z zakresu psychoterapii i posiada certyfikat psychoterapeuty. Może pracować w oparciu o różne podejścia psychoterapeutyczne, w zależności od ukończonego szkolenia. Obiektem oddziaływań terapeuty jest diagnoza i leczenie problemów emocjonalnych, zaburzeń psychicznych, pomaganie w trudnych sytuacjach życiowych oraz rozwój osobowości.

Obszary zastosowania oddziaływań psychoterapeutycznych:

 • leczenie zaburzeń psychicznych - zaburzenia lękowe, depresje, przewlekły stres, uzależnienia;
 • pomoc w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych - poczucie samotności, poczucie niskiej wartości, nieśmiałość w kontaktach z innymi, lęk przed przyszłością; zaburzenia psychosomatyczne, chroniczny stres, psychoterapia DDA (dorosłych dzieci alkoholików) oraz DDD (dorosłych pochodzących z rodzin dysfunkcjonalnych), poradnictwo małżeńskie i rodzinne;
 • pomoc w kryzysach życiowych - poczucie samotności, poczucie niskiej wartości, nieśmiałość w kontaktach z innymi, lęk przed przyszłością; zaburzenia psychosomatyczne, utrata pracy, bliskiej osoby, poczucia bezpieczeństwa, kryzys w związku, brak satysfakcji małżeńskiej, konflikty małżeńskie – trudności w porozumiewaniu się; trudności wychowawcze u dzieci i nastolatków;
 • rozwój osobowości - poradnictwo i psychoterapia dla młodzieży i osób dorosłych, problemy okresu dorastania, problemy adaptacyjne i emocjonalne, trudności w kontakcie z innymi ludźmi;
 

Lekarze przyjmujący w gabinetach  Alfa-Lek w Warszawie:

mgr Piotr Smolaga

Zajmuje się:

? Choroby afektywne
? Psychozy
? Zespół stresu pourazowego
? Zaburzenia adaptacyjne związane ze stresem
? Terapia problemów osobistych:
- nerwice
- lęk
- depresja
- trudności w relacjach
- zaburzeń osobowości
? Poradnictwo psychologiczne
- wspomaganie rozwoju osobistego
- pomoc osobom po stracie-praca z żałobą
- wsparcie rodzin

mgr Anna Zielenkiewicz

Przykładowe obszary oddziaływania:

 • Poradnictwo i psychoterapia dorosłych
 • Zaburzenia lękowe
 • Depresje
 • Przewlekły stres
 • Uzależnienia
 • Poczucie samotności
 • Poczucie niskiej wartości
 • Nieśmiałość w kontaktach z innymi
 • Lęk przed przyszłością
 • Zaburzenia psychosomatyczne: psychoterapia DDA (dorosłych dzieci alkoholików) oraz DDD (dorosłych pochodzących z rodzin dysfunkcjonalnych)
 • Poradnictwo małżeńskie i rodzinne (kryzys w związku, brak satysfakcji małżeńskiej, konflikty małżeńskie – trudności w porozumiewaniu się)
 • Trudności wychowawcze u dzieci i nastolatków
 • Poradnictwo i psychoterapia dla młodzieży (problemy okresu dorastania, problemy adaptacyjne i emocjonalne, trudności w kontakcie z rówieśnikami, nieśmiałość, zaburzenia lękowe)

Dobry - najlepszy – Alfa-Lek!

tel. 22 826 45 02; kom. 606 516 080; tel. 22 826 23 10

 • Zaburzenia seksualne a psychoterapia

  Zaburzenia seksualne a psychoterapia

  U przeważającej ilości osób cierpiących na zaburzenia seksualne przyczyny leżą w wielu czynnikach, które składają się na występowanie danego zaburzenia. Skuteczność przeprowadzanych psychoterapii jest wysoka, większość przypadków daje się w taki sposób wyleczyć....

  .

  Zaburzenia snu – leczenie psychoterapeutyczne

  Zaburzenia snu – leczenie psychoterapeutyczne

  Zaburzenia snu należą do zaburzeń rytmów dobowych. To jeden z najczęstszych problemów zdrowotnych, które dotykają człowieka. Zaburzenia snu często mają swe źródło zaburzeniach emocjonalnych pacjenta. 

  .

  Psychoterapia w depresji

  Psychoterapia w depresji

  Według ostatnich badań psychoterapia poznawcza jest skuteczną metodą zwalczania objawów depresji. Co więcej, okazuje się nawet, że psychoterapia jest skutecznym dopełnieniem, leczenia farmakologicznego. Dwutorowa terapia skojarzona....

  .

 • Poradnik medyczny

  Przeczytaj więcej artykułów

  Więcej specjalistycznych tekstów o Twoim zdrowiu, diecie, badaniach, profilaktyce i na wiele innych ciekawych tematów znajdziesz w naszym Poradniku Medycznym. Kilkaset artykułów z podziałem na działy tematyczne czeka na Ciebie. Zapraszamy do lektury!

  .
. .

Aktualnie brak video porad w tej specjalizacji.