Radiolog - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 9:00
do 13:00
Cena wizyty Umów telefonicznie Umów online

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Radiolog

radiolog diagnosta

Lekarz Radiolog to specjalista zajmujący się obrazowaniem ciała człowieka za pomocą specjalistycznych urządzeń wykorzystujących promieniowanie rentgenowskie (rentgenografia, tomografia komputerowa, angiografia), pole magnetyczne (tomografia magnetycznego rezonansu jądrowego), a także ultradźwięki.

W dzisiejszych czasach radiologia jest podstawową formą diagnozowania i leczenia chorego. Umożliwia ona dostrzeżenie i śledzenie wszelkich zmian zachodzących w ciele człowieka, dzięki czemu nie ma konieczności przeprowadzania operacji chirurgicznej, a choroby można leczyć szybciej, łatwiej i oczywiście skuteczniej. Na podstawie przeprowadzonego obrazowania medycznego lekarz radiolog weryfikuje, czy zachodzą zmiany w organizmie pacjenta, gdzie dokładnie znajdują się te zmiany i jaka jest najlepsza i najkrótsza droga dostępu. Specjalista wykonuje również pomiary organów i zmian chorobowych oraz sporządza opis zdjęcia wraz z postawieniem diagnozy i opisem leczenia.

Wśród najbardziej popularnych technik diagnostycznych związanych z radiologią warto wymienić:

 • USG (badanie ultrasonograficzne);
 • RTG - obrazowanie wykorzystywane przy pomocy promieni rentgenowskich (choroby związane z układem kostnym człowieka);
 • tomografia komputerowa (ocena ogólnej struktury anatomicznej pacjenta);
 • angiografia (badanie naczyń krwionośnych);
 • mammografia (badanie piersi kobiety).

Minusem obrazowania medycznego jest niebezpieczeństwo w postaci promieniowania, które może mieć negatywny wpływ na organizm w przypadku znaczącego przekroczenia maksymalnych dawek. Szkodliwa ilość dawek promieniowania zależy jednak od stopnia skomplikowania budowy organizmu osoby, dlatego w praktyce stosuje się ograniczone ilości obrazowania medycznego, dzięki czemu badania radiologiczne są praktycznie nieszkodliwe.

Cennik badań USG

 

Lekarze przyjmujący w gabinetach  Alfa-Lek Warszawa:

Radiolog lekarz Karol Głuchowski

Wykonywane badania:

USG doppler tętnic szyjnych i kręgowych
USG doppler tętnic nerkowych
USG doppler kończyn dolnych oraz górnych
USG gruczołu krokowego
USG jamy brzusznej
USG jąder
USG piersi
USG tarczycy
USG tkanek miękkich
USG układu moczowego
USG węzłów chłonnych

Dobry - najlepszy - Radiolog Alfa-Lek Warszawa!

tel. 22 826 45 02; kom. 606 516 080; tel. 22 826 23 10

 • Diagnostyka gruźlicy

  Gruźlica jest bardzo niebezpieczną i powszechną chorobą  zakaźną . Jej nasilenie w ostatnich latach, spowodowane  jest m. innymi wszechobecnym stresem, oraz specyficznym trybem życia.  Jest szczególnie groźna dla dzieci i osób starszych.

  .

  Rzucam palenie - jak może pomóc Ci lekarz?

  W skład papierosów wchodzi nie tylko najczęściej wspominana nikotyna, ale wiele innych trujących związków chemicznych (w tym także substancji rakotwórczych), które skutecznie wyniszczają organizm palacza. Badania Światowej Organizacji Zdrowia dowodzą

  .

  Diatermia krótkofalowa a zapalenie zatok przynosowych

  Diatermią krótkofalową nazywamy proces poddania tkanek działaniu pola magnetycznego bardzo wysokiej częstotliwości i wytwarzania w nich tzw. ciepła endogennego. Diatermia pobudza układ immunologiczny, mobilizuje naturalne mechanizmy obronne i naprawc

  .

 • Choroby reumatyczne - bóle stawów, kości, mięśni

  Choroby reumatyczne prowadzą do uszkodzenia układu ruchu, a jeśli nie zostaną szybko rozpoznane i odpowiednio leczone, mogą doprowadzić do postępującej niepełnosprawności chorego, a nawet uszkodzenia wielu narządów wewnętrznych. Reumatyzm obejmuje po

  .

  Do reumatologa czy do ortopedy?

  Zarówno ortopeda, jak i reumatolog, zajmują się schorzeniami związanymi z całym układem ruchu. Dotyczy to zarówno urazów kości, jak również przewlekłych chorób związanych ze stawami. Obaj także ściśle ze sobą współpracują. Kiedy więc udać się do orto

  .

  Poradnik medyczny

  Przeczytaj więcej artykułów

  Więcej specjalistycznych tekstów o Twoim zdrowiu, diecie, badaniach, profilaktyce i na wiele innych ciekawych tematów znajdziesz w naszym Poradniku Medycznym. Kilkaset artykułów z podziałem na działy tematyczne czeka na Ciebie. Zapraszamy do lektury!

  .
. .

Aktualnie brak video porad w tej specjalizacji.

<