Choroby zakaźne - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 16:00
do 18:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Choroby zakaźne

Lekarz chorób zakaźnych - zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką chorób wywołanych przez wirusy, bakterie, grzyby i pasożyty.


Lekarze przyjmujący w gabinetach  Alfa-Lek w Warszawie:

Dr n. med. Jolanta Opoka - Kegler

Zajmuje się leczeniem m.in.:

  • cytomegalia

  • choroby odzwierzęce: wścieklizna, toksoplasmosa, toksokaroza

  • choroby bakteryjne (borelioza, robaczyce

  • mononukleoza zakaźna

  • malaria

  • wirusowe zapalenia wątroby typu A,B i C

Dobry - najlepszy – Alfa-Lek!

tel. 22 826 45 02; kom. 606 516 080; tel. 22 826 23 10

  • Borelioza ? ukąszenie kleszcza może mieć dramatyczne skutki

    Gdy sprawdzając ciało po powrocie z wędrówki stwierdzamy, że w skórze zagnieździł się lokator - musimy się go natychmiast pozbyć. Najlepiej użyć w tym celu pęsety bądź zakupionych w aptece pętelek ? dzięki nim bezpiecznie usuniemy kleszcza.

    .

    Zapalenie wątroby typu C ? sposób zakażenia, objawy i leczenie

    Wirus zapalenia wątroby typu C (hepatitis C virus ? HCV) wywołuje wirusowe zapalenie wątroby typu C ? ciężką, chorobę zakaźną. Namnaża się w wątrobie (ale może przetrwać także w śledzionie, tarczycy, trzustce) wywołując stan zapalny i powoli prowadzi do destrukcji organu. Wirus ten został wykryty w 1989 roku i na początku nosił nazwę ?non A non B?.

    .

    HPV, wirus brodawczaka ludzkiego

    HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego, jest przenoszony głównie drogą płciową i należy do najczęściej diagnozowanych. Istnieje ponad 100 jego odmian i chociaż większość z nich jest niegroźna, to niektóre szczepy mogą powodować powstawanie brodawek (tzw. kłykcin kończystych)

    .

  • Antybiotyki - kiedy stosować, a kiedy unikać

    Antybiotyki są to związki chemiczne, które już od prawie stu lat skutecznie ratują życie, hamując rozmnażanie bakterii lub całkowicie je niszcząc. Skuteczność leczenia antybiotykami staje się niestety coraz bardziej zagrożona, gdyż leki te są coraz częściej stosowane ale nie zawsze zgodnie

    .

    Kiła a rzeżączka ? podobieństwa i różnice

    Zarówno kiła, jak i rzeżączka są ze słyszenia chorobami dość znanymi. Obie, istniejące od wieków, zaliczają się do chorób zakaźnych, przenoszonych drogą płciową, a zatem do chorób wenerycznych ? by nawiązać do imienia rzymskiej bogini Wenus, czyli właśnie Wenery.

    .

    Alergie pokarmowe na wakacjach

    Alergie pokarmowe występują u ok. 6 proc. dzieci i 4 proc. dorosłych. Mechanizm ich działania polega na błędnej identyfikacji substancji przez organizm, a następnie próbie ich unieszkodliwienia. Układ odpornościowy alergika traktuje jako groźne subst

    .

  • Poradnik medyczny

    Przeczytaj więcej artykułów

    Więcej specjalistycznych tekstów o Twoim zdrowiu, diecie, badaniach, profilaktyce i na wiele innych ciekawych tematów znajdziesz w naszym Poradniku Medycznym. Kilkaset artykułów z podziałem na działy tematyczne czeka na Ciebie. Zapraszamy do lektury!

    .
. .

Aktualnie brak video porad w tej specjalizacji.