Hipertensjolog - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 17:00
do 18:30
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE
od 9:00
do 12:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE
od 10:00
do 12:00
od 11:30
do 13:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Hipertensjolog

hipertensjolog warszawa

Hipertensjologia jest to dziedzina medycyny ukierunkowana na szczegółową diagnostykę i leczenie nadciśnienia tętniczego.


Jest to stosunkowo młoda dziedzina medycyny, ponieważ w Polsce oficjalnie zaczęła funkcjonować dopiero w 2006 roku. Powodem wyodrębnienia hipertensjologii z subspecjalizacji interny, czyli dziedziny medycyny zajmującej się diagnostyką i leczeniem chorób wewnętrznych, stało się nadciśnienie tętnicze, które występuje obecnie w bardzo szerokiej skali. W Polsce na nadciśnienie tętnicze choruje około 30% osób dorosłych, natomiast podobna liczba osób jest zagrożonych tą chorobą. Dlatego też nadciśnienie tętnicze jest nazywane chorobą cywilizacyjną.


Zakres pracy lekarza ipertensjologa obejmuje m.in.:

 • pomiar i wykrywanie nadciśnienia tętniczego – holter;
 • leczenie związanych z nadciśnieniem tętniczym powikłań;
 • leczenie nadciśnienia tętniczego pierwotnego i wtórnego w tym również przyczyn i powikłań sercowo-naczyniowych;
 • leczenie powikłań narządowych i zmniejszenie ryzyka wystąpienia epizodu sercowo-naczyniowego.


Nadciśnienie tętnicze jest poważną chorobą, którą należy leczyć i nie wolno bagatelizować, ponieważ ma bardzo istotny wpływ na zdrowie człowieka. Nieprawidłowe ciśnienie tętnicze może prowadzić do miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca, zawału serca, niedokrwienia mózgu, udaru mózgu. Konsultację u lekarza hipertensjologa szczególnie powiny rozważyć osoby, które chorują na cukrzycę, zespół metaboliczny, po udarze, z dysfunkcją i niewydolnością nerek oraz osoby w podeszłym wieku.

 • Dieta w chorobie nadciśnieniowej

  Dieta w chorobie nadciśnieniowej

  Prawidłowo skomponowana dieta, jest jednym z ważniejszych elementów leczenia choroby nadciśnieniowej. Można nawet stwierdzić, że jest ona podstawą leczenia, wyraźnie współdziałającą z leczeniem farmakologicznym. Z tego właśnie powodu, dietetycznych wskazówek lekarza należy przestrzegać na równi z innymi jego zaleceniami.

  .

  ogorecznik_lekarski

  Ogórecznik lekarski

  Współczesna medycyna doceniła lecznicze właściwości skromnie wyglądającego ogórecznika lekarskiego, które zawdzięcza on zawartości wielu substancji korzystnie oddziałujących na organizm. Są to m.in. garbniki, kwasy organiczne, sole mineralne, flawonoidy, a także duże ilości karotenu i witaminy C. Ale prawdziwy skarb znajduje się w nasionach...

  .

  drenaz_limfatyczny_wskazania_medyczne

  Drenaż limfatyczny – wskazania medyczne

  Przyczyny obrzęku limfatycznego mogą mieć wielorakie podłoże: infekcje, zaburzenia krążenia, choroby metaboliczne, hormonalne, autoimmunologiczne, urazy lub choroby cywilizacyjne np. cukrzyca. Obrzęk limfatyczny może dotyczyć całego ciała lub jego partii, ale może pojawić się wszędzie np. na twarzy, kończynach czy w okolicach brzucha.

  .

Zobacz w powiększeniu

Wirtualna wycieczka on-line

×

Aktualnie brak video porad w tej specjalizacji.