Hipertensjolog - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 16:30
do 18:00
Cena wizyty Umów telefonicznie Umów online

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Hipertensjolog

hipertensjolog warszawa

Hipertensjolog – lekarz specjalista zajmujący sięszczegółową diagnostyką i leczeniem nadciśnienia tętniczego.

Hipertensjologia jest to stosunkowo młoda dziedzina medycyny, ponieważ w Polsce oficjalnie zaczęła funkcjonować dopiero w 2006 roku.

Powodem wyodrębnienia hipertensjologii z subspecjalizacji interny, czyli dziedziny medycyny zajmującej się diagnostyką i leczeniem chorób wewnętrznych, stało się nadciśnienie tętnicze, które występuje obecnie w bardzo szerokiej skali. W Polsce na nadciśnienie tętnicze choruje około 30% osób dorosłych, natomiast podobna liczba osób jest zagrożonych tą chorobą. Dlatego też nadciśnienie tętnicze jest nazywane chorobą cywilizacyjną.


Zakres pracy lekarza hipertensjologa obejmuje m.in.:

 • pomiar i wykrywanie nadciśnienia tętniczego – holter;
 • leczenie związanych z nadciśnieniem tętniczym powikłań;
 • leczenie nadciśnienia tętniczego pierwotnego i wtórnego w tym również przyczyn i powikłań sercowo-naczyniowych;
 • leczenie powikłań narządowych i zmniejszenie ryzyka wystąpienia epizodu sercowo-naczyniowego.


Nadciśnienie tętnicze jest poważną chorobą, którą należy leczyć i nie wolno bagatelizować, ponieważ ma bardzo istotny wpływ na zdrowie człowieka. Nieprawidłowe ciśnienie tętnicze może prowadzić do miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca, zawału serca, niedokrwienia mózgu, udaru mózgu. Konsultację u lekarza hipertensjologa szczególnie powiny rozważyć osoby, które chorują na cukrzycę, zespół metaboliczny, po udarze, z dysfunkcją i niewydolnością nerek oraz osoby w podeszłym wieku.

 

Lekarze przyjmujący w gabinetach Alfa-Lek Warszawa:

Hipertensjolog lekarz Krzysztof Chabros

Zajmuje się:

 • profilaktyką cukrzycy,
 • leczeniem dietetycznym i farmakologicznym cukrzycy,
 • optymalizacją wyrównania cukrzycy oraz monitorowanie i zapobieganie   powikłaniom cukrzycy,
 • diagnostyką i różnicowaniem typów cukrzycy,
 • leczeniem zaburzeń współistniejących z cukrzycą-zaburzeń lipidowych,
 • nadciśnieniem tętniczym.

Dobry - najlepszy - Hipertensjolog Alfa-Lek Warszawa!

tel. 22 826 45 02; kom. 606 516 080; tel. 22 826 23 10

 • Dieta w chorobie nadciśnieniowej

  Dieta w chorobie nadciśnieniowej

  Prawidłowo skomponowana dieta, jest jednym z ważniejszych elementów leczenia choroby nadciśnieniowej. Można nawet stwierdzić, że jest ona podstawą leczenia, wyraźnie współdziałającą z leczeniem farmakologicznym. Z tego właśnie powodu, dietetycznych wskazówek lekarza należy przestrzegać na równi z innymi jego zaleceniami.

  .

  ogorecznik_lekarski

  Ogórecznik lekarski

  Współczesna medycyna doceniła lecznicze właściwości skromnie wyglądającego ogórecznika lekarskiego, które zawdzięcza on zawartości wielu substancji korzystnie oddziałujących na organizm. Są to m.in. garbniki, kwasy organiczne, sole mineralne, flawonoidy, a także duże ilości karotenu i witaminy C. Ale prawdziwy skarb znajduje się w nasionach...

  .

  drenaz_limfatyczny_wskazania_medyczne

  Drenaż limfatyczny – wskazania medyczne

  Przyczyny obrzęku limfatycznego mogą mieć wielorakie podłoże: infekcje, zaburzenia krążenia, choroby metaboliczne, hormonalne, autoimmunologiczne, urazy lub choroby cywilizacyjne np. cukrzyca. Obrzęk limfatyczny może dotyczyć całego ciała lub jego partii, ale może pojawić się wszędzie np. na twarzy, kończynach czy w okolicach brzucha.

  .

 • Hipertensjolog – jak leczyć nadciśnienie?

  Żyjemy szybko, co powoduje, że większość z nas walczy ze stresem. Nie zwracamy uwagi na to, co jemy – dieta uboga w warzywa i owoce, za to nadmiar soli (również ukrytej w składzie produktów). Duża części populacji pali papierosy oraz pije alkohol, a

  .

  Hipertensjologia

  Nadciśnienie wtórne, rzadziej występujące, ma najczęściej konkretną przyczynę, może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi (hiperaldosteronizm, zespół Cuschinga, guz chromochłonny, akromegalia), czynnikami nerkowymi (zapalenia, niewydolność nerek)

  .

  Jak zmierzyć ciśnienie w domu?

  Regularne badanie ciśnienia krwi pomaga wykryć nadciśnienie tętnicze oraz inne choroby, których przyczyną są wahania ciśnienia. Pacjenci, u których wykryte zostało nadciśnienie tętnicze krwi, powinni dokonywać pomiarów nawet kilka razy w ciągu dnia o

  .

 • Nadciśnienie tętnicze – przyczyny, objawy i leczenie

  Istnieją czynniki ryzyka zwiększające prawdopodobieństwo zachorowania. Są nimi: niehigieniczny i nieustabilizowany tryb życia, chroniczny długotrwały stres, zaniedbanie aktywności fizycznej, źle zbilansowana dieta, palenie papierosów, nadużywanie alk

  .

  Zakrzepowe zapalenie żył w nogach

  Na samym początku choroba może przebiegać bezobjawowo, utrudniając postawienie właściwej diagnozy i podjęcie leczenia. Później zaczynają pojawiać się obrzęki i ból w obrębie danego miejsca (udo, łydka, kostka). Następnie objawy nasilają się i zajmują

  .

  Hipertensjologia

  Nadciśnienie wtórne, rzadziej występujące, ma najczęściej konkretną przyczynę, może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi (hiperaldosteronizm, zespół Cuschinga, guz chromochłonny, akromegalia), czynnikami nerkowymi (zapalenia, niewydolność nerek)

  .

 • Poradnik medyczny

  Przeczytaj więcej artykułów

  Więcej specjalistycznych tekstów o Twoim zdrowiu, diecie, badaniach, profilaktyce i na wiele innych ciekawych tematów znajdziesz w naszym Poradniku Medycznym. Kilkaset artykułów z podziałem na działy tematyczne czeka na Ciebie. Zapraszamy do lektury!

  .
. .
<