Patomorfolog - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 16:00
do 18:00
Cena wizyty Umów telefonicznie Umów online

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Patomorfolog

patomorfolog warszawaPatomorfolog - lekarz zajmujący się rozpoznawaniem, klasyfikacją oraz czynnikami prognostycznymi chorób na podstawie zmian morfologicznych w tkankach i narządach.

Patomorfologia to dziedzina interdyscyplinarna, to znaczy bierze udział w diagnostyce i leczeniu chorób wielu specjalności, poczynając od onkologii poprzez wszystkie zabiegowe działy medycyny, a kończąc na dermatologii oraz pracach badawczych.

Patomorfolog wykorzystuje w swojej pracy szeroki zestaw metod (biopsja, mikroskopia wraz z cyfrową analizą obrazu, mikroskopia wirtualna, telemedycyna, cytochemia i histochemia, biologia molekularna).

Patomorfologia jest szczególnie pomocna we współczesnej diagnostyce chorób nowotworowych. Odgrywa ona istotną rolę nie tylko w procesie formułowania ostatecznego rozpoznania ale ma też duży udział w ocenie czynników ryzyka, stopnia zaawansowania choroby oraz prognozowaniu i nadzorowaniu chorych.

 

Lekarze przyjmujący w gabinetach Alfa-Lek Warszawa:

Patomorfolog dr n. med. Magdalena Bogdańska

Wykonuje biopsję:

 • tarczycy
 • węzłów chłonnych
 • ślinianek
 • piersi
 • innych narządów wewnętrznych

Dobry - najlepszy - Patomorfolog Alfa-Lek Warszawa!

tel. 22 826 45 02; kom. 606 516 080; tel. 22 826 23 10

 • Biopsja tarczycy – przebieg badania

  Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa (BAC) tarczycy jest jednym z podstawowych badań istotnych w diagnostyce wielu chorób tego narządu. Zleca ją prowadzący nas lekarz endokrynolog. Polega ona na nakłuciu danego „niepewnego” miejsca w celu uzyskania infor

  .

  Markery nowotworowe jako badanie profilaktyczne po 40-tym roku życia

  Z badań wynika, że chorobą, której najbardziej boją się Polacy jest nowotwór. Statystyki mówią, że największa zachorowalność związana jest z nowotworem piersi, szyjki macicy i płuc. Nie ma co ukrywać, na nowotwory corocznie umiera ok. 100 tys. Polakó

  .

  Nowotwór piersi i jajników - genetyczne skłonności

  Przyczyną występowania dziedzicznego raka piersi i jajnika, jest  mutacja w genach BRCA1 i BRCA2. Zaliczają się one do antyonkogenów, których główne zadanie, to zapobieganie chorobie nowotworowej. Natomiast mutacje tych genów powodują utratę danej  f

  .

 • Poradnik medyczny

  Przeczytaj więcej artykułów

  Więcej specjalistycznych tekstów o Twoim zdrowiu, diecie, badaniach, profilaktyce i na wiele innych ciekawych tematów znajdziesz w naszym Poradniku Medycznym. Kilkaset artykułów z podziałem na działy tematyczne czeka na Ciebie. Zapraszamy do lektury!

  .
. .

Aktualnie brak video porad w tej specjalizacji.

<