Patomorfolog - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 16:00
do 18:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Patomorfolog

patomorfolog warszawaPatomorfolog - lekarz zajmujący się rozpoznawaniem, klasyfikacją oraz czynnikami prognostycznymi chorób na podstawie zmian morfologicznych w tkankach i narządach.

Patomorfologia to dziedzina interdyscyplinarna, to znaczy bierze udział w diagnostyce i leczeniu chorób wielu specjalności, poczynając od onkologii poprzez wszystkie zabiegowe działy medycyny, a kończąc na dermatologii oraz pracach badawczych.

Patomorfolog wykorzystuje w swojej pracy szeroki zestaw metod (biopsja, mikroskopia wraz z cyfrową analizą obrazu, mikroskopia wirtualna, telemedycyna, cytochemia i histochemia, biologia molekularna).

Patomorfologia jest szczególnie pomocna we współczesnej diagnostyce chorób nowotworowych. Odgrywa ona istotną rolę nie tylko w procesie formułowania ostatecznego rozpoznania ale ma też duży udział w ocenie czynników ryzyka, stopnia zaawansowania choroby oraz prognozowaniu i nadzorowaniu chorych.

 • Badanie histopatologiczne

  Badanie histopatologiczne

  Badanie to zleca się w przypadku wykrycia przez lekarza chorobowo zmienionej tkanki. Zmiana może zostać wykryta przez lekarza przy pomocy badań obrazowych na przykład ultrasonografii albo tomografii komputerowej. W przypadku stwierdzenia...

  .

  rumianek_pospolity

  Objawy nowotworów tarczycy

  Rak tarczycy jest nowotworem złośliwym. Do najczęstszych przyczyn jego powstawania zalicza się niedobór, bądź nadmiar, jodu. Wcześnie rozpoznany daje duże szanse na całkowite wyleczenie, dlatego też profilaktyka badań tarczycy jest niezmiernie ważna...

  .

  koper wloski

  Koper włoski

  Owoce kopru stosowane są m.in. jako środek wykrztuśny i zwiększający wydzielanie śluzu w chorobach górnych dróg oddechowych oraz jako lek rozkurczowy i pobudzający wydzielanie soków trawiennych w zaburzeniach czynności przewodu pokarmowego....

  .

Zobacz w powiększeniu

Wirtualna wycieczka on-line

×

Aktualnie brak video porad w tej specjalizacji.