Botox nie tylko na zmarszczki - leczenie nadpotliwości

O tym, że botox jest świetny na zmarszczki wie większość z nas. Ale czy wiemy o jego innych zastosowaniach?

Doskonale sprawdza się również w leczeniu nadpotliwości. W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób ma z nią problemy - badania dowodzą, że nawet u 40% populacji stwierdza się problemy z nadmiernym wydzielaniem potu. Dotyczy to głównie okolic pach, dłoni, a także w niektórych przypadkach również stóp. Pocenie się jest normalną reakcją organizmu, który kontroluje utrzymanie prawidłowej temperatury ciała.

Nadpotliwość i jej przyczyny:

  • nadmierny stres bądź silne emocje
  • używki - alkohol, papierosy, kawa, herbata
  • wysoka temperatura otoczenia
  • ćwiczenia fizyczne
  • otyłość

Odpowiednia higiena ciała i środki przeciwpotowe nie zawsze pomagają, a co za tym idzie, problem pogłębia uczucie dyskomfortu, a dodatkowo staje się bardzo uciążliwy - jest to odpowiedni moment, aby spróbować bardziej radykalnych środków. Profesjonalny botox jest skuteczną metodą radzenia sobie w tej kwestii.

Jak wygląda zabieg?

Przy użyciu strzykawki z niewielką igłą wprowadza się do skóry botox, który skutecznie blokuje działanie nerwów odpowiedzialnych za wydzielanie potu. Z reguły, przed zabiegiem miejsca w które wstrzykuje się substancję widocznie pokrywają się kropelkami potu - ułatwia to określenie miejsc nadmiernej potliwości.

Zabieg należy do tych z minimalną skalą bólu, dlatego tylko u osób bardzo wrażliwych zaleca się znieczulenie. Profesjonalny botox aplikowany jest od kilku do kilkunastu minut. Po jego wykonaniu można wrócić do normalnego wykonywania zadań.

Botox skutecznie leczy nadpotliwość, gdyż substancja blokuje wydzielanie potu nawet na 12 miesięcy. Warto zadbać o komfort i zapewnić sobie satysfakcjonujący efekt.

POWRÓT

*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.