Gumkowanie żylaków odbytu ( metoda Barrona ) - sposób na hemoroidy

Czytanie lektora:

Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z hemoroidami, inaczej zwanymi żylakami odbytu wie, jak bardzo potrafią być uciążliwe.

Na szczęście w medycynie znamy metody, które potrafią skutecznie pomóc i sprawić, żeby wypróżnianie już nigdy nie powodowało bólu i krwawienia. Leczenie hemoroidów może trwać krótko, pod warunkiem, że odpowiednio wcześnie udamy się do lekarza. Podczas wizyty, proktolog oceni w jakim stadium zaawansowania znajdują się hemoroidy i zdecyduje o zastosowaniu odpowiedniego leczenia.

Leczenie hemoroidów

Żylaki odbytu mogą występować w trzech stopniach zaawansowania, w których stosujemy:

  • I stopień – leczenie farmakologiczne: czopki i tabletki
  • II i III – najpopularniejszą metodą jest tzw. gumkowanie hemoroidów (metoda Barrona)
  • III – czasami jedynym rozwiązaniem jest leczenie operacyjne Obecnie, gdy nie pomaga leczenie farmakologiczne, najczęściej stosuje się gumkowanie żylaków.

Jak wygląda zabieg gumkowania?

Podczas jego wykonywania zakładana jest opaska (maksymalnie 3 podczas jednego zabiegu). Ucisk powoduje odcięcie dopływu krwi do żylaka, co powoduje jego obumarcie – tym samym po ok. 7 dniach odpada.

Gumkowanie hemoroidów – zalety zabiegu:

  • skuteczny – aż 90% przypadków nie potrzebuje dalszego leczenia
  • odbywa się w warunkach ambulatoryjnych
  • trwa kilka minut
  • jest bezbolesny
  • bezpośrednio po nim można normalnie funkcjonować

Leczenie hemoroidów przez gumkowanie żylaków odbytu jest najczęściej stosowaną metodą. Dzięki niej pacjent wypróżnia się bez bólu i krwawienia, a co najważniejsze wzrasta przez to jego komfort życia. Wystarczy podjąć decyzję o wizycie u lekarza, a później w krótkim czasie każdy z pacjentów pozbędzie się problemu na zawsze. Obecnie leczenie hemoroidów jest prostsze niż kiedykolwiek!

Tagi:

żylaki odbytu, gumkowanie, metoda Barrona, hemoroidy

POWRÓT

*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Czy artykuł był pomocny? Prosimy o ocenę.


Oceniono na 4,4 gwiazdki z 69 oddanych głosów.

<