Masaż limfatyczny częściowy (30 min.) - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Masaż limfatyczny ( drenaż limfatyczny ) jest działaniem fizjoterapeutycznym, w którym za pomocą rąk terapeuty usprawniamy przepływ limfy. Głównym zadaniem masażu jest przeciwdziałanie lub likwidacja obrzęków oraz przyspieszenie usunięcia z organizmu zbędnych produktów przemiany materii.

Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków onkotycznych ( leczenie wspomagające przy mastektomii), chłonnych, zapalnych i zastoinowych. Szczególnie polecany jest osobom prowadzącym siedzący tryb życia w walce z „efektem ciężkich nóg”.

Kierunek masażu poszczególnych części ciała jest przeprowadzany od części dystalnej do proksymalnej, np. kończynę dolną zaczynamy od opracowania węzłów chłonnych pachwinowych, następnie w przypadku uda od stawu kolanowego, idąc w kierunku pachwiny, w przypadku podudzia – od stawu skokowego w kierunku stawu kolanowego.

Ułożenie masowanej kończyny powinno być w pozycji ułatwiającej odpływ limfy, a sam masaż wykonywany z umiarkowaną siłą, nie powodującą zbytniego rozgrzania tkanek. Odmiennym elementem tego masażu są płynne i miękkie techniki drenażowe, które powinny mieć charakter przepychający, tzw. „pompa” oraz bardzo wolne tempo, ok. 10 – 15 ruchów na minutę.

Drenażu limfatycznego używa się z powodzeniem nie tylko jako masażu ogólnego, ale także jako zabiegu kosmetycznego. Masaż jest integralnym elementem kuracji odchudzających dla osób, które pragną ujędrnić skórę oraz zwalczyć cellulit. Ma działanie wyszczuplające, pobudza układ krążenia, przyspieszając w ten sposób metabolizm i redukcję tkanki tłuszczowej.

 

Cena:*

1 zabieg: 130 PLN / pakiet 10 zabiegów: 980 PLN

Czas zabiegu:*

30 min.

Tagi:

drenaż limfatyczny, masaż, masaż limfatyczny

* Cena usługi i czas oczekiwania może ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<