Gastrolog - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 17:30
do 20:00
Cena wizyty Umów telefonicznie Umów online
od 12:00
do 15:00
Cena wizyty Umów telefonicznie Umów online
od 16:00
do 20:00
od 16:00
do 20:00
Cena wizyty Umów telefonicznie Umów online
od 15:00
do 18:00
Cena wizyty Umów telefonicznie Umów online
od 15:00
do 19:00
Cena wizyty Umów telefonicznie Umów online
od 15:00
do 18:00
Cena wizyty Umów telefonicznie Umów online

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Gastrolog

Gastrolog WarszawaGastrolog – lekarz zajmujący się leczeniem schorzeń układu pokarmowego, przełyku, żołądka, jelit, odbytu i gruczołów trawiennych - wątroby i trzustki oraz dróg żółciowych. Dolegliwości związane z układem pokarmowym są bardzo częste i dotyczą wielu osób. Mogą występować po zbyt obfitym posiłku w postaci uczucia przepełnienia lub nieprzyjemnego ucisku w żołądku.

W niektórych wypadkach dochodzi do odbijania się, zgagi, nudności i wymiotów. Często spowodowane są przejściowymi dolegliwościami, jednak nie należy ich bagatelizować, ponieważ mogą być objawem bardzo groźnych chorób takich jak:

  • choroba wrzodowa,
  • zapalenie śluzówki,
  • zwężenia układu żółciowego lub raka żołądka.

Niepokojące dla pacjentów powinny być również nietypowe objawy ze strony układu trawienia w postaci obecności krwi w kale, wymiotów z domieszką krwi, wystąpienia zaparć lub bardzo luźnych stolców.

Trudności w przełykaniu, zmniejszenie masy ciała są wyraźnym sygnałem do konsultacji z gastrologiem i mogą świadczyć o zmianach chorobowych w obrębie przełyku lub refleksie żołądkowo - jelitowym.

Głównym objawem tego schorzenia jest zgaga z cofaniem się treści żołądkowej do ust, a możliwe powikłania to:

  • zapalenie,
  • wrzód lub nawet nowotwór przełyku.

Choroby dolnej, końcowej części przewodu pokarmowego są nie mniej rzadkie, a należą do nich: żylaki, szczeliny, polipy, guzy, ropienie, kłykciny, wypadanie, zwężenie, rak odbytu. Objawami towarzyszącymi tym schorzeniom mogą być pieczenie, swędzenie, obrzęk, pęknięcie, krwawienie i bóle odbytu.

Prawidłowe badania endoskopowe przewodu pokarmowego, a także inne badania kliniczne przeprowadzone w porę mogą często uratować życie, a na pewno poprawić jego komfort. W procesie leczenia lekarz gastrolog często współpracuje z dietetykiem.

 

Lekarze przyjmujący w gabinetach Alfa-Lek Warszawa:

Gastrolog dr n. med. Anna Cybulska

  • Choroby narządów jamy brzusznej
  • Choroba refluksowa
  • Nieswoiste zapalenie jelit
  • Szeroko pojęta gastroenterologia kliniczna

Gastrolog prof. zw. n. med. Jerzy Gil

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu pokarmowego:

  • Choroba refluksowa przełyku
  • Choroby żołądka
  • Choroby dwunastnicy
  • Choroby jelita cienkiego
  • Choroby jelita grubego
  • Nowotwory łagodnie i złośliwe jelit
  • Nieswoiste choroby zapalne jelit
  • Choroby wątroby i dróg żółciowych
  • Choroby trzustki

Gastrolog prof. dr hab. n. med. Mirosław Jarosz

Główne kierunki badań naukowych:

  • Epidemiologia
  • Etiopatogeneza
  • Diagnostyka i leczenie żywieniowozależnych chorób przewodu pokarmowego (zwłaszcza nowotworów złośliwych i otyłości)
  • Badania interakcji pomiędzy żywnością, suplementami diety a lekami
  • Wpływ leczenia żywieniowego na skuteczność leczenia chorych w szpitalach

Gastrolog dr n. med. Maurycy Jonas

Lekarz gastrolog i gastroenterolog

Gastrolog lekarz Maciej Kołakowski

  • Gastroenterologia
  • Choroby wewnętrzne

Gastrolog dr n. med. Jacek Pliszczyński

Wykonuje wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i proktologii (np. gumkowanie hemoroidów, rektoskopia).

Dobry - najlepszy - Gastrolog Alfa-Lek Warszawa!

tel. 22 826 45 02; kom. 606 516 080; tel. 22 826 23 10

  • czym_zajmuje_sie_gastroenterolog

    Czym zajmuje się gastroenterolog?

    Dla wielu osób gastroenterologia jest ciągle mało znaną dziedziną medycyny, którą nie tak łatwo powiązać z konkretnymi dolegliwościami. Gastroenterologia jest to ważny rozdział medycyny zajmujący się leczeniem dolegliwości mających związek z układem pokarmowym. Dolegliwości te związane są przede wszystkim z chorobami

    .

    Wizyta u gastrologa

    Wizyta u gastrologa

    W dzisiejszych czasach, gdy nasze życie zdominował pośpiech, coraz rzadziej odżywiamy się prawidłowo. Długotrwale powtarzane błędy dietetyczne, w wielu przypadkach skutkują rozwojem schorzeń układu pokarmowego. Gdy tylko zauważymy u siebie niepokojące objawy gastryczne, nie ma powinniśmy zbyt długo zwlekać z wizytą u lekarza gastrologa.

    .

    Wrzody żołądka – jakie badania?

    Wrzody żołądka – jakie badania?

    Wrzód to ubytek w błonie śluzowej żołądka albo dwunastnicy dochodzący do warstwy mięśniowej ich ściany. Może się przyczyniać do powstania krwawienia lub nawet, w niektórych przypadkach, do przedziurawienia narządu. Wszechobecny pośpiech, złe odżywianie, papierosy, alkohol i stres przyczyniają się do osłabienia organizmu i pojawienia schorzenia...

    .

  • choroba_autoimmunologiczna_narzadowa_i_ukladowa

    Choroba autoimmunologiczna narządowa i układowa

    Choroby autoimmunologiczne można podzielić na narządowe i układowe. To znaczy, że część z nich dotyczy konkretnych organów np. tarczycy, nadnerczy, trzustki, krwinek czerwonych. Inne mogą się uaktywniać tkankach np. toczeń rumieniowaty układowy, twardzina albo zapalenia skórno-mięśniowe.

    .

    choroby_dwunastnicy_refluks_wrzody_nowotwory

    Choroby dwunastnicy – refluks, wrzody, nowotwory

    Dwunastnica to narząd, który bezpośrednio sąsiaduje z żołądkiem, trzustką oraz wątrobą i stanowi pierwszy odcinek jelita cienkiego. W tym niezwykle ważnym narządzie zachodzą procesy trawienne oraz absorpcja składników odżywczych z pożywienia. Najczęstsze choroby dwunastnicy to...

    .

    choroby_trzustki

    Choroby trzustki

    Trzustka pełni w organizmie dwie ważne funkcje. Produkuje enzymy trawienne takie jak: amylaza trzustkowa, lipaza trzustkowa, elastaza, kabroksypeptydaza itp., oraz produkuje hormony regulujące poziom glukozy we krwi: insulinę i glukagon. Ból trzustki jest jednym z pierwszych objawów świadczących o problemach funkcjonowania...

    .

  • grzybica_przewodu_pokarmowego_grzybica_jelit

    Grzybica przewodu pokarmowego, grzybica jelit

    Grzybica przewodu pokarmowego to jedna z wielu chorób należących do grupy chorób zakaźnych, charakteryzujących się wysoką zaraźliwością, wywoływaną przez mikroskopijne grzyby różnego typu – obecnie rozpoznano blisko 200 gatunków grzybów bytujących w ludzkim przewodzie pokarmowym.

    .

    zgaga_czego_moze_byc_objawem

    Zgaga, czego może być objawem?

    Zgaga, która jest często charakteryzowana przez pacjentów, jako nieprzyjemne „palenie w przełyku”, należy do wielce uciążliwych dolegliwości. Jest to dolegliwość dość często występująca, jednak czasami jest jednym z pierwszych sygnałów alarmowych, świadczących o stanie chorobowym, rozwijającym się...

    .

    ostropest_plamisty

    Ostropest plamisty

    Wyciąg z owoców ostropestu plamistego działa ochronnie na miąższ wątroby. Ostropestu używa się w rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby i wspomagająco w zaburzeniach czynności oraz przewlekłych stanach zapalnych wątroby. Produkty uzyskiwane z tej rośliny zawierające kompleks...

    .

  • Ostre zapalenie trzustki – objawy i leczenie

    O ostrym zapaleniu trzustki mówimy, gdy zostanie zaburzona równowaga w funkcjonowaniu enzymów w pęcherzykach trzustki i dochodzi do ich aktywności w jej obrębie. Aktywne enzymy doprowadzają do samotrawienia trzustki i sąsiadujących tkanek. W takiej s

    .

    Biegunka - co robić?

    Biegunka jest to dosyć powszechne zaburzenie trawienia, charakteryzujące się częstszą niż zwykle potrzebą wypróżniania. Następuje też zmiana ilości, płynności i zapachu stolca. Często wraz z biegunką pojawiają się dreszcze, gorączka, nudności i najni

    .

    Przepuklina rozworu przełykowego

    Mianem przepukliny określa się stan, gdy dochodzi do wydostania się organu, albo jego kawałka poza obszar, w którym zwyczajowo się znajduje przez otwór, który może być nabyty albo wrodzony.

    .

  • karczoch_zwyczajny_dzialanie_i_zastosowanie

    Karczoch zwyczajny – działanie i zastosowanie

    Pierwsze wzmianki o jego leczniczych właściwościach pochodzą z IV w. p.n.e. Prawdopodobnie opisał je któryś z uczniów Arystotelesa. Do antycznej Grecji został sprowadzony z Afryki Północnej (najpewniej z Egiptu), a pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego. Uprawa karczocha rozprzestrzeniła się po całej Europie i przeniosła również do Ameryki Północnej.

    .

    Poradnik medyczny

    Przeczytaj więcej artykułów

    Więcej specjalistycznych tekstów o Twoim zdrowiu, diecie, badaniach, profilaktyce i na wiele innych ciekawych tematów znajdziesz w naszym Poradniku Medycznym. Kilkaset artykułów z podziałem na działy tematyczne czeka na Ciebie. Zapraszamy do lektury!

    .
. .
<