Alergolog - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 18:00
do 20:00
od 15:00
do 17:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE
od 16:00
do 19:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE
od 18:00
do 20:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE
od 15:00
do 18:00
od 17:00
do 20:00
od 17:00
do 20:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Alergolog

alergolog WarszawaAlergolog – lekarz specjalista zajmujący się leczeniem schorzeń związanych z uczuleniem organizmu na substancje powodujące jego nadwrażliwość.

Substancje, które mogą powodować reakcje alergiczne mają różne źródło pochodzenia: od naturalnych jak pyłki roślin i kurz, po złożone substancje sztuczne. Reakcje uczuleniowe mogą mieć różny przebieg, nasilenie i objawy, czasami o gwałtownym charakterze groźnym dla życia.

Najczęściej spotykane objawy alergii, to reakcje takie jak: wysypka, rumień, zaczerwienienie i bąble na skórze. Ponadto reakcje ze strony układu oddechowego czyli nasilony katar bez wyraźnego powodu, zatkany nos, kaszel lub duszność. Nierzadko dochodzi do łzawienia, zaczerwienienia i zapalenia spojówek, bólu brzucha oraz biegunki. Niebezpieczna reakcja alergiczna może wystąpić pod postacią ataku astmy z dusznością, kaszlem i obrzękiem krtani.

Zagrażającą życiu postacią reakcji alergicznej organizmu jest wstrząs anafilaktyczny, objawiający się niewydolnością oddechową i zaburzeniem układu krążenia. Może do niego dojść np. po ukąszeniu przez owada np. osę lub pszczołę u osób uczulonych na jad tych owadów. Dla potwierdzenia rozpoznania alergii lekarz alergolog stosuje różne rodzaje badań i testów, należą do nich np. testy skórne sprawdzające reakcję organizmu na tzw. alergen. 

W zasadzie alergenem może być każda substancja, z którą organizm ma kontakt – wdychana, dotykana, połykana lub wstrzykiwana. Leczenie jest długotrwałe i wielokierunkowe, ale przynosi spodziewane efekty i ulgę leczonym pacjentom.

 

 • witamina d niedobor

  Witamina D

  Witamina D ma istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu i wbrew powszechnej opinii, nie jest powiązana głównie z profilaktyką krzywicy, czy osteoporozy. Badania dowodzą bowiem jej plejotropowe działanie (wpływ na kilka różnych niepowiązanych ze sobą cech), w przypadku m.in. zapobiegania miażdżycy, przewlekłej choroby nerek, rozwoju chorób układu krążenia, cukrzycy, a nawet raka.

  .

  ogorecznik

  Ogórecznik lekarski

  Współczesna medycyna doceniła lecznicze właściwości skromnie wyglądającego ogórecznika lekarskiego, które zawdzięcza on zawartości wielu substancji korzystnie oddziałujących na organizm. Są to m.in. garbniki, kwasy organiczne, sole mineralne, flawonoidy, a także duże ilości karotenu i witaminy C. Ale prawdziwy skarb znajduje się w nasionach tej rośliny. Jest to boragoglandyna – olej o wysokiej...

  .

  rumianek

  Rumianek pospolity

  Rumianek pospolity jest jednym z najstarszych leków roślinnych znanych ludzkości; opisany był we wszystkich dziełach medycznych w starożytności. Stosowany był jako środek kojący w bólach brzucha i przeciwzapalny. Stosowano go do przemywania oczu podczas zapalenia spojówek oraz do okładów na oparzenia. Obecnie również ma bardzo szerokie zastosowanie w lecznictwie. Przede wszystkim jako środek rozkurczowy...

  .

Zobacz w powiększeniu

Wirtualna wycieczka on-line

×

Aktualnie brak video porad w tej specjalizacji.