Alergolog dziecięcy - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 18:00
do 20:00
od 15:00
do 17:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE
od 16:00
do 19:00
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE UMÓW WIZYTĘ ONLINE

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Alergolog dziecięcy

alergolog dziecięcy WarszawaAlergolog dziecięcy  zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem różnego rodzaju alergii, które są nieprawidłowymi reakcjami organizmu na bodźce zewnętrzne, oddziałujące na układ immunologiczny.

Alergie stały się głównymi dolegliwościami dzieci żyjących we współczesnym świecie. Nadwrażliwość na pyłki roślin, składniki kurzu, sierść zwierząt lub czynniki chemiczne wiąże się z zanieczyszczeniem środowiska.

W przypadku dzieci alergia może pojawiać się już przy pierwszym zetknięciu organizmu z czynnikiem uczulającym. 

Najczęściej wyróżnia się kilka kategorii alergenów:

 • alergeny pokarmowe – wprowadzane do organizmu z jedzeniem
 • aergeny kontaktowe – najczęściej uczulając naszą skórę
 • alergeny wziewne – wdychane przez układ oddechowy (kurz, pyłki roślin, roztocza, dym)
 • leki – środki znieczulające, antybiotyki i inne środki farmakologiczne

Do schorzeń o podłożu alergicznym u dzieci należą: astma oskrzelowa, zapalenie skóry, alergiczne choroby przewodu pokarmowego, katar sezonowy i całoroczny, pokrzywka, skaza białkowa, egzema czyli wyprysk kontaktowy, zapalenie krtani, gardła, ucha, oskrzeli, zapalenie spojówek itp.

W rozpoznawaniu i ustalaniu przyczyn alergii u dzieci kluczową rolę odgrywa wywiad przeprowadzany przez lekarza alergologa z rodzicami. Dotyczy on okoliczności ujawniania się i nasilania objawów chorobowych, zwyczajów życiowych rodziny oraz miejsca zamieszkania.

Ustalenie czynnika przyczynowego powstawania alergii potwierdza się dalszymi badaniami, które dzielimy na:

 • testy skórne z alergenami,
 • atopowe testy płatkowe,
 • badania serologiczne,
 • testy ekspozycyjne.

Wykonanie odpowiednich testów zleci lekarz alergolog

 • witamina d niedobor

  Witamina D

  Witamina D ma istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu i wbrew powszechnej opinii, nie jest powiązana głównie z profilaktyką krzywicy, czy osteoporozy. Badania dowodzą bowiem jej plejotropowe działanie (wpływ na kilka różnych niepowiązanych ze sobą cech), w przypadku m.in. zapobiegania miażdżycy, przewlekłej choroby nerek, rozwoju chorób układu krążenia, cukrzycy, a nawet raka.

  .

  ogorecznik

  Ogórecznik lekarski

  Współczesna medycyna doceniła lecznicze właściwości skromnie wyglądającego ogórecznika lekarskiego, które zawdzięcza on zawartości wielu substancji korzystnie oddziałujących na organizm. Są to m.in. garbniki, kwasy organiczne, sole mineralne, flawonoidy, a także duże ilości karotenu i witaminy C. Ale prawdziwy skarb znajduje się w nasionach tej rośliny. Jest to boragoglandyna – olej o wysokiej...

  .

  rumianek

  Rumianek pospolity

  Rumianek pospolity jest jednym z najstarszych leków roślinnych znanych ludzkości; opisany był we wszystkich dziełach medycznych w starożytności. Stosowany był jako środek kojący w bólach brzucha i przeciwzapalny. Stosowano go do przemywania oczu podczas zapalenia spojówek oraz do okładów na oparzenia. Obecnie również ma bardzo szerokie zastosowanie w lecznictwie. Przede wszystkim jako środek rozkurczowy...

  .

Zobacz w powiększeniu

Wirtualna wycieczka on-line

×

Aktualnie brak video porad w tej specjalizacji.