Grunt to minerały 18-09-2015

Minerały. Większości z nas, kojarzą się z kruszcami, kamykami, skałami. Często też dostrzegamy ich rolę w zjawiskach i procesami zachodzących w glebie, w wodzie i skorupie ziemskiej. Zafascynowani nowymi odkryciami, organizujemy wyprawy do kopalni odkrywkowych.

Wszystko po to by znaleźć ten jeden, niepowtarzalny, swój minerał.

W istocie rzeczy, owe minerały są również bogactwem dla każdego organizmu. I choć znaczenie metali szlachetnych: złota, srebra i miedzi nie zostało jeszcze do końca poznane, biominerały to niezbędne składniki organizmu. Stanowią podstawę wszelkich procesów przemiany materii i funkcjonowania organizmu. Ich odpowiedni poziom, pozwala zachować urodę, cieszyć się zdrowiem i wpływa na każdą aktywność fizyczną.

W specjalnym czasie 18.09.2015r.-03.10.2015r. zmieniamy się dla Państwa w kopalnię odkrywkową i wspólnie odkrywamy nasze minerały.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Geologa, specjalny zestaw badań laboratoryjnych:

profil minerały – w specjalnej cenie 46 zł.

Profil zawiera:

Wapń – zdrowe włosy, zęby i oczy. Wpływa na pogodny nastrój, zdrowy sen, odprężone nerwy. Zbyt niski poziom wapnia powoduje  m. in. mrowienie i drętwienie kończyn, skurcze mięśni, zaburzenia wzrostu, wypadanie włosów.

Sód – zdrowe oczy i mięśnie. Reguluje gospodarkę wodną komórki. Chroni przez starzeniem się organizmu. Zbyt duża ilość sodu powoduje m. in. wzrost ciśnienia tętniczego, szybsze bicie serca, choroby nerek, przewlekłe zmęczenie.

Potas – zdrowe oczy i mięśnie. Wspólnie z sodem chroni komórki przed utratą wody. Reguluje gospodarkę elektrolitową. Wpływa na bodźce nerwowe i wspomaga czynność serca. Niedobór potasu powoduje m.in. znużenie, bóle głowy, suchość skóry, zakłócenie rytmu serca.

Fosfor – zdrowe zęby, mięśnie i kości. Wspólnie z wapniem tworzy cement kostny. Dostarcza energii, reguluje przemianę materii. Wpływa na optymizm, radość z życia, pomysłowość. Niedostatek fosforu przejawia się m. in. utratą masy ciała, zaburzeniami wzrostu, próchnicą zębów, niepokojem i drażliwością.

Magnez – zdrowe kości, mięśnie i zęby. Biologiczna podstawa życia. Wpływa na bodźce nerwowe, reguluje przyswajanie substancji mineralnych. Niedostatek magnezu objawia się m.in. osłabieniem mięśni, zakłóceniami w pracy serca, nerwowością.

Żelazo – zdrowe mięśnie i zgrabna sylwetka. Zaopatruje organizm w tlen. Odpowiada za odporność organizmu, procesy wzrostu. Zapobiega zmęczeniu. Brak żelaza objawia się m.in. bladością skóry, wypadaniem włosów, łamaniem paznokci, znużeniem, brakiem koncentracji.

 

Jak skorzystać z promocyjnego profilu w ramach akcji, w Alfa-Lek Lecznicy Profesorsko-Ordynatorskiej ?

  1. Wystarczy zgłosić się w czasie trwania akcji w głównej recepcji przychodni, na I piętrze, w godzinach: poniedziałek-piątek 7.00 - 17.30, sobota 8.00 - 11.30.
  2. Wskazane jest aby na pobranie krwi zgłosić się na czczo. W dniu poprzedzającym badanie powstrzymać się od jedzenia tłustych i słodkich potraw a także picia alkoholu. Od ostatniego posiłku nie może minąć mniej niż 8 godzin. Można wypić szklankę wody.

 

 

 

 


Powrót
<