Choroby pasożytnicze

Choroby pasożytnicze są spowodowane przez organizmy pasożytnicze, które zasiedlają organizm gospodarza i odżywiają się jego substancjami odżywczymi. Pasożyty mogą być mikroskopijne, takie jak pasożyty jelitowe, lub większe, takie jak wszy czy komary. Przenoszą się na człowieka zazwyczaj poprzez zanieczyszczone jedzenie, wodę, ukąszenia owadów lub kontakt z zarażonym zwierzęciem. W przypadku wystąpienia objawów lub podejrzenia zakażenia pasożytem, zawsze należy skonsultować się z lekarzem w celu odpowiedniego rozpoznania i leczenia.

Sortowanie artykułów:

 • po tytule
 • po ocenie
 • po popularności
 • Biegunka - co zrobić?

  Biegunka jest to dosyć powszechne zaburzenie trawienia, charakteryzujące się częstszą niż zwykle potrzebą wypróżniania. Następuje też zmiana ilości, płynności i zapachu stolca. Często wraz z biegunką pojawiają się dreszcze, gorączka, nudności i najniebezp

  Oceniono na 5 z 1 oddanych głosów.
 • Grzybica, świerzb, wszawica, nużeniec - pasożyty skóry

  Pasożyty skóry - świerzb, wszawica, nużeniec, grzybica. Pasożyty na skórze często prowadzą do różnych zmian skórnych, np. swędzenie, opuchlizna, wysypka, wypryski, zapalenia skóry, a także trudnych do wyleczenia chorób.

  Oceniono na 4,1 z 33 oddanych głosów.
 • Nużyca - objawy i leczenie

  Nużyca - objawy i leczenie. Nużyca jest chorobą pasożytniczą, ale bywa mylona z różnego rodzaju schorzeniami dermatologicznymi. Nużyca, która nie jest leczona prowadzi do masowego wypadania włosów, osłabienia lub braku ich odrostu.

  Oceniono na 4,3 z 63 oddanych głosów.
 • Tasiemiec, owsiki, glista ludzka - pasożyty układu pokarmowego

  Pasożyty to organizmy bytujące w organizmie żywiciela i wykorzystujące go do swoich celów. I chociaż - celem - pasożyta nie jest doprowadzenie do zgonu żywiciela (gdyż zwykle ginie też wtedy pasożyt), to jednak lista szkód i chorób przez nie powodowanych,

  Oceniono na 4 z 21 oddanych głosów.

*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

<