Choroby dermatologiczne

 • Atopowe zapalenie skóry

  Atopowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą, główne objawy AZS to przesuszona skóra, podrażniona skóra, świąd, silne zaczerwienienie, grudki i wypryski.

 • Botox nie tylko na zmarszczki - leczenie nadpotliwości

  Botox jest świetny na zmarszczki ale również botox skutecznie leczy nadpotliwość, gdyż substancja blokuje wydzielanie potu nawet na 12 miesięcy!

 • Dermatolog radzi – czyli kilka słów o bezpiecznym opalaniu

  Opalanie a zdrowie. Dlaczego promienie UVB sprzyjają zdrowiu? Jakie problemy po opalaniu mogą nas spotkać? Czy czerniak stanowi dla nas realne zagrożenie?

 • Egzema czy alergia – jak rozpoznać?

  Egzema czy alergia? wyprysk, rumień, obrzęk, łuski, pęcherzyki, grudki, liszajowacenie, bruzdy, pęknięcia, wysięki, zmiany szorstkości skóry oraz jej barwy, swędzenie, świąd

 • Gruźlica skóry – rodzaje i leczenie

  Gruźlica skóry – rodzaje i leczenie. W zależności od rodzaju gruźlicy skóry, różne są też jej objawy. Zakażenie rozprzestrzenia się za pomocą dróg krwionośnych, limfy, lub przez bezpośredni kontakt z osobą chorą.

 • Grzybica – to da się leczyć !

  Grzybica - szacuje się, iż niemal połowa Polaków choruje na grzybicę stóp, jedna czwarta na grzybicę paznokci. Szczególnym zagrożeniem są baseny, siłownie, kluby sportowe

 • Jak usunąć lub zmniejszyć rozstępy skórne?

  Jak usunąć lub zmniejszyć rozstępy skórne? Im później zainteresujemy się rozstępami, tym trudniej jest sobie z nimi poradzić. Warto mieć świadomość istnienia czynników, które sprzyjają powstawaniu rozstępów.

 • Kłykciny kończyste

  Kłykciny kończyste, nazywane także brodawkami płciowymi, stanowią jedną z najczęściej diagnozowanych chorób wenerycznych w Europie. Pojawiają się w okolicy zewnętrznych narządów płciowych (damskich i męskich) oraz odbytu. Wywołuje je niezwykle niebezpiecz

 • Łuszczyca – przykłady i rodzaje

  Łuszczyca – przykłady i rodzaje. Łuszczyca często współistnieje z innymi chorobami jak łuszczycowe zapalenie stawów, choroby tkanki łącznej, celiakia, nieswoiste zapalenie jelit, stwardnienie rozsiane, choroby tarczycy, czy też reumatoidalne zapalenie sta

 • Łysienie u kobiet

  Łysienie u kobiet. Utrata włosów u kobiet może mieć wiele przyczyn. Problem zaczyna się, gdy wypadanie włosów się nasili. Trzeba wtedy bezwzględnie, jak najszybciej, zgłosić się do lekarza dermatologa

 • Nadmierne pocenie się, nadpotliwość

  Nadmierne pocenie się - nadpotliwość uogólniona, dotyczy całego ciała, nadpotliwość miejscowa to pocenie się stóp, dłoni, pach, a także obszaru twarzy - okolica nad górną wargą, czoło, nos.

 • Nużyca – objawy i leczenie

  Nużyca – objawy i leczenie. Nużyca jest chorobą pasożytniczą, ale bywa mylona z różnego rodzaju schorzeniami dermatologicznymi. Nużyca, która nie jest leczona prowadzi do masowego wypadania włosów, osłabienia lub braku ich odrostu.

 • Opryszczka, brodawka, kurzajka, mięczak – wirusowe choroby skóry

  Opryszczka, brodawka, kurzajka, mięczak – wirusowe choroby skóry. Wirusowe choroby dermatologiczne występują bardzo często, są łatwe do zdiagnozowania i raczej niegroźne, ale uciążliwe i trudne do wyleczenia.

 • Paznokcie – wgłębienia, bruzdy, plamy i inne zmiany

  Paznokcie – wgłębienia, bruzdy, plamy i inne zmiany mogą stanowić jedyną odznakę tego, że coś nam dolega i trzeba się zbadać. Paznokcie u rąk rosną przeciętnie po dwa mm na miesiąc, u stóp – kilka razy wolniej. Na całkowicie nową płytkę paznokciową trzeb

 • Świeżb, wszawica, nużeniec, grzybica – pasożyty skóry

  Pasożyty skóry - świeżb, wszawica, nużeniec, grzybica. Pasożyty na skórze często prowadzą do różnych zmian skórnych, np. swędzenie, opuchlizna, wysypka, wypryski, zapalenia skóry, a także trudnych do wyleczenia chorób.

 • Trądzik różowaty – skuteczne leczenie

  Trądzik różowaty pojawia się najczęściej u kobiet. Po konsultacji lekarskiej należy dobrać odpowiednie dla skóry trądzikowej kosmetyki. Warto wykonać badania hormonalne, oraz test na obecność helicobacter pyroli

 • Wirus HPV – testy i profilaktyka

  HPV to wirus przekazywany drogą płciową w dwóch odmianach: niskiego i wysokiego ryzyka. Niestety, nie oszczędza nikogo - infekuje narządy płciowe zarówno kobiet, jak mężczyzn. Wirus HPV ma ponad 100 typów. Odmiany niskiego ryzyka, to takie, które powodują

 • Wszy – jak skutecznie wyleczyć wszawicę?

  Wszy – jak skutecznie wyleczyć wszawicę? Wesz głowowa, wesz łonowa. Wszawica nieleczona może prowadzić do zakażeń bakteryjnych, do zmian liszajowatych lub powikłań w postaci łysienia plackowatego.

 • Zespół policystycznych jajników (PCOS)

  Zespół policystycznych jajników ( w skrócie PCOS ) jest chorobą, z którą boryka się wiele kobiet w wieku rozrodczym. Posiada charakter hormonalny co oznacza, że w jego przebiegu równowaga hormonalna zostaje zaburzona.

*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.