- ul. Nowy Świat 58A, Warszawa
- pn.-pt.: 8:00-20:00, sob. 8:00-14:00
- (Rejestracja tel. pn.-pt. 7:00-20:00, sob. 8:00-16:00)
Zdrowie mężczyzny jest istotnym obszarem medycyny, który koncentruje się na diagnozowaniu, leczeniu i profilaktyce problemów zdrowotnych specyficznych dla mężczyzn. Wśród najczęstszych problemów zdrowotnych mężczyzn możemy wymienić prostatę, choroby serca I układu krążenia, nowotwory. Regularne badania przesiewowe, takie jak badania krwi, badania moczu, badania wzroku, badania cholesterolu, badania ginekologiczne (w przypadku mężczyzn w celu wykrycia zakażeń przenoszonych drogą płciową) i inne odpowiednie badania, pomagają w wczesnym wykrywaniu potencjalnych problemów zdrowotnych.
Sortowanie artykułów:
Andropauza, określana także jako męskie klimakterium, wbrew powszechnej opinii, nie jest procesem tożsamym z menopauzą, mimo że oba dają podobne objawy. W przeciwieństwie do menopauzy, andropauza to proces oznaczający starzenie się i przekwitanie przebieg
Wykonywanie badań profilaktycznych zalecane jest niezależnie od wieku, ponieważ mogą one zapobiec rozwojowi wielu groźnych chorób. Wraz z upływem lat ryzyko zachorowania na nie wzrasta, szczególnie po ukończeniu 40 roku życia. Warto mieć to na uwadze i za
Badanie PSA - kiedy należy je wykonać? Co drugi mężczyzna po 50-tce ma problemy z prostatą. Niezależnie czy są tego objawy, każdy mężczyzna powinien poddać się oznaczeniu PSA w surowicy.
Biopsja prostaty (stercza) jest to badanie diagnostyczne wykonywane u mężczyzn, którego celem jest potwierdzenie lub wykluczenie obecności komórek nowotworowych w gruczole krokowym.
Brodawczak ludzki, wirus HPV, bardzo często jest nazywany niepozornym, lecz niezwykle skutecznym zabójcą. Odpowiada on za 100% nowotworów szyjki macicy. Wszystkie zakażania wirusem HPV na początku przebiegają bezboleśnie i bezobjawowo.
Do zarażenia wirusem HPV dochodzi głównie przez kontakty seksualne (w tym petting oraz seks oralny), niezwykle rzadko, przez kontakt z zakażoną bielizną, czy ręcznikiem.
Jak wyleczyć stulejkę? Stulejka to nie tylko defekt kosmetyczny ale źródło poważnych problemów z drogami moczowo-płciowymi. Stulejka u dorosłych może być przyczyną trudności podczas stosunków seksualnych.
Urologia pomimo, że jej początki sięgają starożytności jest specjalnością samodzielną dopiero począwszy od końca XIX wieku. Definicja: jest częścią chirurgii i nauką o przyczynach, patogenezie, rozpoznawaniu schorzeń chirurgicznych układu moczowo-płcioweg
Kiła i rzeżączka są chorobami wstydliwymi - osoby zakażone często próbują ukryć nieprzyjemne dolegliwości, zamiast szybko udać się do dermatologa lub wenerologa
Kłykciny kończyste, nazywane także brodawkami płciowymi, stanowią jedną z najczęściej diagnozowanych chorób wenerycznych w Europie. Pojawiają się w okolicy zewnętrznych narządów płciowych (damskich i męskich) oraz odbytu. Wywołuje je niezwykle niebezpiecz
40 rok życia to żadna granica - macie tyle samo marzeń, pragnień i celów, co kiedyś. Warto cieszyć się ich realizacją, dlatego jedyna zmiana jest taka, że musicie częściej zwracać uwagę na to, jakie sygnały daje Wasz organizm.
Depresja - przyczyny i rodzaje: depresja endogenna, depresja reaktywna, depresja lękowa, depresja poporodowa, depresja sezonowa, epizod depresyjny.
Objawy chorób prostaty. Gruczoł krokowy, prostata, jest bezpośrednio odpowiedzialny za płodność mężczyzny, natomiast nie ma bezpośredniego wpływu na potencję. Schorzenia prostaty występują głównie po 40-tym roku życia.
USG gruczołu krokowego (TRUS) to ultrasonograficzne badanie transrektalne prostaty, czyli odbywające się drogą przezodbytniczą. Jego głównym celem jest ocena objętości i budowy gruczołu krokowego oraz rozpoznanie ewentualnych zmian patologicznych narządu.
HPV to wirus przekazywany drogą płciową w dwóch odmianach: niskiego i wysokiego ryzyka. Niestety, nie oszczędza nikogo - infekuje narządy płciowe zarówno kobiet, jak mężczyzn. Wirus HPV ma ponad 100 typów. Odmiany niskiego ryzyka, to takie, które powodują
Zaburzenia seksualne a psychoterapia. Skuteczność przeprowadzanych psychoterapii jest wysoka, większość przypadków daje się w taki sposób wyleczyć. U przeważającej większości chorych pojawia się wyraźna poprawa już po pierwszych sesjach psychoterapeutyczn
*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.