Zdrowie mężczyzny

Zdrowie mężczyzny jest istotnym obszarem medycyny, który koncentruje się na diagnozowaniu, leczeniu i profilaktyce problemów zdrowotnych specyficznych dla mężczyzn. Wśród najczęstszych problemów zdrowotnych mężczyzn możemy wymienić prostatę, choroby serca I układu krążenia, nowotwory. Regularne badania przesiewowe, takie jak badania krwi, badania moczu, badania wzroku, badania cholesterolu, badania ginekologiczne (w przypadku mężczyzn w celu wykrycia zakażeń przenoszonych drogą płciową) i inne odpowiednie badania, pomagają w wczesnym wykrywaniu potencjalnych problemów zdrowotnych.

Sortowanie artykułów:

 • po tytule
 • po ocenie
 • po popularności
 • Andropauza - męskie przekwitanie

  Andropauza, określana także jako męskie klimakterium, wbrew powszechnej opinii, nie jest procesem tożsamym z menopauzą, mimo że oba dają podobne objawy. W przeciwieństwie do menopauzy, andropauza to proces oznaczający starzenie się i przekwitanie przebieg

  Oceniono na 5 z 3 oddanych głosów.
 • Badania profilaktyczne po 40-tym roku życia

  Wykonywanie badań profilaktycznych zalecane jest niezależnie od wieku, ponieważ mogą one zapobiec rozwojowi wielu groźnych chorób. Wraz z upływem lat ryzyko zachorowania na nie wzrasta, szczególnie po ukończeniu 40 roku życia. Warto mieć to na uwadze i za

  Oceniono na 4,5 z 4 oddanych głosów.
 • Badanie PSA - kiedy należy je wykonać?

  Badanie PSA - kiedy należy je wykonać? Co drugi mężczyzna po 50-tce ma problemy z prostatą. Niezależnie czy są tego objawy, każdy mężczyzna powinien poddać się oznaczeniu PSA w surowicy.

  Oceniono na 4,8 z 12 oddanych głosów.
 • Biopsja prostaty

  Biopsja prostaty (stercza) jest to badanie diagnostyczne wykonywane u mężczyzn, którego celem jest potwierdzenie lub wykluczenie obecności komórek nowotworowych w gruczole krokowym.

  Oceniono na 5 z 5 oddanych głosów.
 • Brodawczak ludzki - wirus HPV

  Brodawczak ludzki, wirus HPV, bardzo często jest nazywany niepozornym, lecz niezwykle skutecznym zabójcą. Odpowiada on za 100% nowotworów szyjki macicy. Wszystkie zakażania wirusem HPV na początku przebiegają bezboleśnie i bezobjawowo.

  Oceniono na 5 z 1 oddanych głosów.
 • HPV, wirus brodawczaka ludzkiego

  Do zarażenia wirusem HPV dochodzi głównie przez kontakty seksualne (w tym petting oraz seks oralny), niezwykle rzadko, przez kontakt z zakażoną bielizną, czy ręcznikiem.

  Oceniono na 4,7 z 18 oddanych głosów.
 • Jak wyleczyć stulejkę?

  Jak wyleczyć stulejkę? Stulejka to nie tylko defekt kosmetyczny ale źródło poważnych problemów z drogami moczowo-płciowymi. Stulejka u dorosłych może być przyczyną trudności podczas stosunków seksualnych.

  Oceniono na 4,4 z 33 oddanych głosów.
 • Jakie schorzenia leczy urolog?

  Urologia pomimo, że jej początki sięgają starożytności jest specjalnością samodzielną dopiero począwszy od końca XIX wieku. Definicja: jest częścią chirurgii i nauką o przyczynach, patogenezie, rozpoznawaniu schorzeń chirurgicznych układu moczowo-płcioweg

  Oceniono na 5 z 2 oddanych głosów.
 • Kiła a rzeżączka - podobieństwa i różnice

  Kiła i rzeżączka są chorobami wstydliwymi - osoby zakażone często próbują ukryć nieprzyjemne dolegliwości, zamiast szybko udać się do dermatologa lub wenerologa

  Oceniono na 4 z 11 oddanych głosów.
 • Kłykciny kończyste

  Kłykciny kończyste, nazywane także brodawkami płciowymi, stanowią jedną z najczęściej diagnozowanych chorób wenerycznych w Europie. Pojawiają się w okolicy zewnętrznych narządów płciowych (damskich i męskich) oraz odbytu. Wywołuje je niezwykle niebezpiecz

  Oceniono na 3,8 z 12 oddanych głosów.
 • Podstawowe badania profilaktyczne po 40-tym roku życia

  40 rok życia to żadna granica - macie tyle samo marzeń, pragnień i celów, co kiedyś. Warto cieszyć się ich realizacją, dlatego jedyna zmiana jest taka, że musicie częściej zwracać uwagę na to, jakie sygnały daje Wasz organizm.

  Oceniono na 5 z 2 oddanych głosów.
 • Rodzaje depresji - depresja endogenna, depresja reaktywna

  Depresja - przyczyny i rodzaje: depresja endogenna, depresja reaktywna, depresja lękowa, depresja poporodowa, depresja sezonowa, epizod depresyjny.

  Oceniono na 4,1 z 10 oddanych głosów.
 • Typowe objawy chorób prostaty

  Objawy chorób prostaty. Gruczoł krokowy, prostata, jest bezpośrednio odpowiedzialny za płodność mężczyzny, natomiast nie ma bezpośredniego wpływu na potencję. Schorzenia prostaty występują głównie po 40-tym roku życia.

  Oceniono na 4,6 z 9 oddanych głosów.
 • USG gruczołu krokowego (TRUS)

  USG gruczołu krokowego (TRUS) to ultrasonograficzne badanie transrektalne prostaty, czyli odbywające się drogą przezodbytniczą. Jego głównym celem jest ocena objętości i budowy gruczołu krokowego oraz rozpoznanie ewentualnych zmian patologicznych narządu.

  Oceniono na 5 z 7 oddanych głosów.
 • Wirus HPV - testy i profilaktyka

  HPV to wirus przekazywany drogą płciową w dwóch odmianach: niskiego i wysokiego ryzyka. Niestety, nie oszczędza nikogo - infekuje narządy płciowe zarówno kobiet, jak mężczyzn. Wirus HPV ma ponad 100 typów. Odmiany niskiego ryzyka, to takie, które powodują

  Oceniono na 5 z 3 oddanych głosów.
 • Zaburzenia seksualne a psychoterapia

  Zaburzenia seksualne a psychoterapia. Skuteczność przeprowadzanych psychoterapii jest wysoka, większość przypadków daje się w taki sposób wyleczyć. U przeważającej większości chorych pojawia się wyraźna poprawa już po pierwszych sesjach psychoterapeutyczn

  Oceniono na 5 z 1 oddanych głosów.

*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

<