Otworzyliśmy dział rehabilitacji 28-09-2015

Z przyjemnością informujemy, że właśnie uruchomiliśmy nowy DZIAŁ REHABILITACJI.

W trosce o Państwa zdrowie przygotowaliśmy bogatą propozycję zabiegów fizjoterapeutycznych.

Nowoczesny sprzęt, wykwalifikowany personel, indywidualne podejście do Pacjenta gwarantują komfort i wygodę zabiegów.

Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, w którym działamy na rzecz poprawy aktywności fizycznej pacjenta. Głównym jej celem jest przywrócenie, utrzymanie i rozwijanie zdolności ruchowej umożliwiającej normalne funkcjonowanie w życiu społecznym. W naszym gabinecie oferujemy metody terapeutyczne dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

W ramach zabiegów fizjoterapii (rehabilitacji ruchowej) proponujemy: fizykoterapię, masaż i kinezyterapię miejscową.

Fizykoterapia – zabieg fizjoterapeutyczny polegający na oddziaływaniu różnymi bodźcami fizycznymi wytworzonymi przez specjalne urządzenia (wytwarzające promieniowanie laserowe; prądy - małej, średniej i wielkiej częstotliwości; ultradźwięki, niską temperaturę, pole elektromagnetyczne). Celem zabiegów jest działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, stymulujące i tonizujące. Fizykoterapia reguluje zaburzenia układu nerwowego, poprawia ukrwienie tkanek.

Masaż – zabieg fizjoterapeutyczny polegający na mechanicznym odkształcaniu tkanek. Celem zabiegu jest złagodzenie objawów bólowych, zlikwidowanie wszelkiego rodzaju obrzęków, usprawnienie funkcjonowania układu limfatycznego i krwionośnego, przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez obciążania organizmu ćwiczeniami fizycznymi.

Kinezyterapia miejscowa – zabieg fizjoterapeutyczny oparty na gimnastyce leczniczej. Celem ćwiczeń ruchowych jest usunięcie schorzeń i dysfunkcji narządu ruchu.

Ogólne przeciwskazania do wykonania zabiegów fizjoterapeutycznych:

  • Ciąża i połóg
  • Skłonność do krwawień, miesiączka
  • Nadciśnienie tętnicze złośliw
  • e oraz III stopnia nieunormowane farmakologicznie
  • Ostre infekcje pochodzenia bakteryjnego, wirusowego i grzybiczego, w których obserwujemy podwyższoną temperaturę ciała
  • Przerwanie tkanki łącznej (otarcia, rany, skaleczenia)
  • Wady serca, tętniak, rozrusznik, elementy metalowe
  • Choroba nowotworowa

Powrót
<