Pakiet zimowy - Zatrzymaj słońce na dłużej! 01-01-2019

Niedobór witaminy D3 występuje u ponad 90% Polaków. Przyczyną tych niedoborów jest szerokość geograficzna na jakiej znajduje się Polska, a tym samym ilość dni słonecznych w ciągu roku. Słońce ma decydujące znaczenie, ponieważ pod wpływem ekspozycji promieni słonecznych na naszą skórę zachodzi synteza witaminy D3. W okresie zimowym naturalne wytworzenie witaminy D3 jest prawie niemożliwe.

Niedobór prowadzi między innymi do schorzeń wątroby, a także wypłukuje pokłady wapnia z organizmu. W okresie zimowym lekarze zalecają suplementację witaminy D3. Łatwo ją jednak przedawkować i doprowadzić do nadmiaru. Obydwa stany są szkodliwe dla naszego organizmu. Tym samym należy badać poziom tej witaminy we krwi – szczególnie w okresie zimowym.

Wapń jest podstawowym budulcem naszych kości i zębów. W nich to właśnie znajduje się 99% jego pokładów. Mimo to, odgrywa kluczowe funkcje w całym organizmie. Już niewielki jego niedobór powoduje skurcze mięśni, mrowienie i drętwienie kończyn, późniejsze objawy to zwolnione tętno, zaburzenia snu oraz demineralizacja kości i szkliwa. Znaczny niedobór wapnia prowadzi do powstawania stanów lękowych i depresyjnych, złamań kości, u dzieci zaś do zaburzeń wzrostu.

Magnez jest jednym z podstawowych pierwiastków naszego organizmu. Jego odpowiedni poziom ma wpływ na odporność i będzie pomocny w walce z ewentualnymi infekcjami.

Nadmiar zarówno magnezu, jak i wapnia będzie negatywnie wpływał na nerki.

Ustalenie poziomu wszystkich składników pakietu jest szczególnie ważne zimą, kiedy jesteśmy podatni na spadki nastroju lub depresję, przeziębienie. Odpowiednia suplementacja tych składników pomoże również utrzymać dobre samopoczucie i mocne kości przed zimą.

 

Cena PAKIETU ZIMOWEGO to 119 PLN.

Standardowa cena badań z krwi: 25OHwit.D3, wapń i magnez to 147 złotych.


Powrót
<