Kardiolog - karta lekarza

Kardiolog warszawa

Kardiolog,

Umów wizytę telefonicznie Umów wizytę online

dr n. med.
Katarzyna Kurnicka

cena wizyty (PLN):*

Cena echa serca 160 PLN

dni i godziny przyjęć


Wykształcenie:

Ukończyła I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie z wyróżnieniem. Laureatka nagród zespołowych Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiada specjalizację z chorób wewnętrznych i kardiologii. Posiada tytuł doktora nauk medycznych (praca doktorska pt: „Echokardiograficzna ocena funkcji rozkurczowej lewej komory serca u młodych osób z cukrzycą typu 1.”)

Doświadczenie:

Asystent w Klinice Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowo-Zatorowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.  Kierownik Pracowni Echokardiografii w/w Kliniki w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie od 2012r.

Posiada kilkunastoletnie doświadczeniem w wykonywaniu badań echokardiograficznych przezklatkowych, przezprzełykowych i obciążeniowych oraz badań echo z opcją trójwymiarową. 

Wykonuje kwalifikację echokardiograficzną chorych oraz monitorowanie przezprzełykowe w trakcie operacji kardiochirurgicznych plastyki mitralnej nowoczesną metodą małoinwazyjną na bijącym sercu. 

Wykładowca na kursach doskonalących i warsztatach praktycznych z zakresu echokardiografii.

Członek Sekcji Echokardiografii, Sekcji Wad Zastawkowych oraz Sekcji Niewydolności serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Uczestniczy w badaniach oceniających układ krążenia u chorych z ostrą zatorowością płucną, przed przeszczepami nerek i wątroby oraz u chorych z otyłością olbrzymią poddawanych operacjom bariatrycznym.

Akredytacja:

Posiada od 2011r. indywidualną akredytację echokardiograficzną II stopnia przyznaną przez Zarząd Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Publikacje:

Jest autorką i współautorką 25 publikacji naukowych (w załączniku) Autorka i współautorka rozdziałów w m.in. Podręczniku : „Echokardiografia kliniczna” z 2017r, oraz „Standardów kardiologicznych okiem echokardiografisty” z 2016r, 2012r. i 2011r, „Wielka Interna”, „Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa” oraz „Leczenie przeciwkrzepliwe w codziennej praktyce”.

Znajomość języków obcych:

  • Język angielski

Dni i godziny przyjęć*

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 8:00
do 12:00

powrót

* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Pozostali lekarze kardiolodzy