USG okulistyczne - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 18:15
do 19:30
SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

USG okulistyczne

usg oka warszawaJest metodą badania narządu wzroku za pomocą fal ultradźwiękowych. Impulsy wysyłane przez odpowiednie echosondy zostają odbite od struktur oka o różnej gęstości. Rejestracja graficzna odbitych fal tworzy tzw. echogram. Obecność struktur chorobowych w gałce ocznej w postaci guzów nowotworowych, ciał obcych lub odwarstwień siatkówki wywołuje echa i nieprawidłowy zapis.

Badanie przy pomocy USG jest szczególnie cenne przy braku przezierności układu optycznego (bielmo, zaćma), które nie pozwala na ocenę oka za pomocą innych przyrządów. Ultradźwięki znalazły także zastosowanie w leczeniu chorób ciała szklistego np. masywnych wylewów krwi.

Ponadto USG oka okuliści wykorzystują przy operacji zaćmy do pomiaru długości gałki ocznej w celu dobrania odpowiedniej soczewki.

Badanie USG oka jest badaniem szybkim i bezbolesnym. Okuliści wykonują USG oka np. przy operacji zaćmy do pomiaru długości gałki ocznej w celu dobrania odpowiedniej soczewki lub do zbadania struktur anatomicznych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie oka.

 • Doktor Google

  Potwierdzenie diagnozy danej dolegliwości lub choroby (z wyjątkiem dolegliwości bardzo często spotykanych),  możliwe jest poprzez bezpośredni kontakt z chorym, ocenę jego wyglądu, zapachu czy stanu emocjonalnego. Niezwykle istotnie jest również, wykonanie różnych badań diagnostycznych...

  .

  zdrowie zycie

  Zdrowy styl życia - co to oznacza?

  Stan braku choroby i niedołęstwa, ale też stan dobrego fizycznego, psychicznego i społecznego samopoczucia" - tak Światowa Organizacja Zdrowia definiuje zdrowy styl życia. To on odpowiada za jakość naszego zdrowia, a tym samym - profilaktykę groźnych chorób tj. miażdżyca, cukrzyca, zawał...

  .

  Masaż leczniczy kręgosłupa

  Masaż leczniczy kręgosłupa

  Masaż leczniczy jest często wykonywanym zabiegiem rehabilitacyjnym, polegającym na fizycznym oddziaływania na organizm pacjenta, za pomocą bodźców mechanicznych. Potrzeba wykonania takiego zabiegu pojawia się wówczas, gdy zespolone z nim mięśnie lub więzadła przestają spełniać...

  .

Zobacz w powiększeniu

Wirtualna wycieczka on-line

×

Aktualnie brak video porad w tej specjalizacji.