Leczenie nadmiernej potliwości

Czytanie lektora:

Nadpotliwość to schorzenie, z którym zmagają się osoby w różnym wieku, niezależnie od płci. Nadmierna potliwość jest problemem nie tylko natury estetycznej, ale także po prostu utrudniającym codzienne funkcjonowanie. Wielu pacjentów dotkniętych tym problemem próbowało różnych rozwiązań, dzięki czemu wiedzą już oni, że ciężko z nadmierną potliwością ciała walczyć przy pomocy dezodorantów, antyperspirantów czy innych, nawet specjalnie temu dedykowanych kosmetyków.

Z pomocą w rozwiązaniu tego wstydliwego czasem problemu przychodzi współczesna nauka. Skutecznym sprzymierzeńcem w walce z nadpotliwością okazały się specjalne dedykowane preparaty, używane również do redukcji zmarszczek i objawów starzenia skóry. Preparaty te to neurotoksyny, które łącząc się z zakończeniami neuronowymi gruczołów potowych, powodują zablokowanie ich działania. Z relacji wielu zadowolonych pacjentów wiemy, że jest to obecnie najskuteczniejszy sposób walki z nadmierną potliwością. Preparat można wstrzykiwać w każdy obszar narażony na obfite pocenie - pachy, stopy, twarz, czy dłonie.

Sam zabieg wykonuje się szybko, ale przez konieczność iniekcji, u osób wrażliwych na ból może być potrzebne zastosowanie znieczulenia. Oprócz bólu w miejscu wkłucia, a czasem również niewielkiego i szybko ustępującego obrzęku, nie obserwuje się zwykle poważnych działań niepożądanych, dlatego większość pacjentów od razu po zabiegu może wrócić do swoich codziennych aktywności. Efekty działania preparatu widoczne są bardzo szybko, bo już 3 - 5 dni po zabiegu.

To jak długo utrzyma się jego działanie zależne jest od indywidualnych predyspozycji. Najkrótszy czas skutecznego działania dedykowanego preparatu to pół roku, jednak u wielu osób efekt może być zachowany nawet przez rok. Po kolejnych zabiegach czas działania będzie się wydłużał.

dermatolog

Tagi:

nadpotliwość, stopy, pachy, twarz, dłonie

POWRÓT

*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Czy artykuł był pomocny? Prosimy o ocenę.


Oceniono na 5 gwiazdki z 3 oddanych głosów.

<