Laserowa redukcja blizn i rozstępów

Czytanie lektora:

Zmiany skórne, takie jak blizny i rozstępy są problemem wielu osób. Są one szczególnie uciążliwe, gdy pojawiają się w widocznych miejscach na ciele. Trudno się zatem dziwić, że tak liczne grono pacjentów szuka sposobu na to, aby je skutecznie zredukować. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna staje na wysokości zadania, oferując im zabiegi wykonywane przy pomocy nowoczesnych laserów.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na kontrolowany podgrzewaniu skóry głowicą lasera w miejscu występowania niechcianych zmian skórnych. Takie działanie powoduje mikrouszkodzenia, które stają się dla skóry bodźcem do rozpoczęcia procesu odbudowy międzykomórkowej. Dzięki temu w miejscu, gdzie znajdują się zmiany skórne, tworzą się nowe włókna kolagenowe i elastyna. To właśnie one sprawiają, że skóra się zagęszcza, a blizny i rozstępy zostają skutecznie spłycone i zredukowane. Pozytywnym skutkiem ubocznym takiego zabiegu jest to, że skóra dodatkowo staje się bardziej jędrna i odmłodzona.

 

Laserowa redukcja blizn i rozstępów - zalety

Przede wszystkim zabieg nie jest szczególnie bolesny, gdyż przed jego wykonaniem na skórę nakładany jest krem znieczulający. Jego przeprowadzenie nie zajmuje również szczególnie dużo czasu. W zależności od rodzaju i wielkości zmiany skórnej zabieg może trwać od 10 do 45 minut. U większości pacjentów wystarczą też ok. 3-4 serie zabiegów, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty w postaci mniej widocznych blizn i rozstępów.

Oczywiście należy też podkreślić, że laserowa redukcja zmian skórnych jest zabiegiem mało inwazyjnym, o bardzo niskim ryzyku powikłań. Nie trzeba się też martwić długim okresem rekonwalescencji. Gojenie się skóry zajmuje zwykle ok. 7 dni, ale od razu po zabiegu można swobodnie wrócić do swoich codziennych obowiązków.

 

 

Tagi:

blizna, rozstępy, laser

POWRÓT

*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Czy artykuł był pomocny? Prosimy o ocenę.


Oceniono na 5 gwiazdki z 2 oddanych głosów.

<