Endokrynologia

Czytanie lektora:

Endokrynologia jest dziedziną medycyny zajmującą się rozpoznaniem i leczeniem chorób gruczołów produkujących hormony: przysadki mózgowej, tarczycy, przytarczycy, nadnerczy, jąder, jajników. Choroby te mogą objawiać się zaburzeniami czynności tych gruczołów, takimi jak nadczynność lub niedoczynność, oraz procesami zapalnymi lub nowotworowymi. Hormony wywierają zasadniczy wpływ na funkcjonowanie całego organizmu począwszy od życia płodowego, poprzez okres dojrzewania aż do późnej starości i obejmują swoim działaniem wszystkie narządy i układy. Rozpoznanie i leczenie schorzeń hormonalnych jest bardzo ważne dla zachowania dobrego zdrowia i długowieczności.

Endokrynolodzy to lekarze specjaliści wysokiej klasy z wieloletnim doświadczeniem, posiadający już specjalizacje w zakresie chorób wewnętrznych, pediatrii lub ginekologii, zajmujący się pracą kliniczną, naukową w szpitalach, klinikach i instytutach.

Zespół Endokrynologów pracujących w Centrum Medycznym Alfa-Lek od 30 lat obejmuje opieką kilkadziesiąt tysięcy chorych z całej Polski, a także z innych krajów Europy, St. Zjednoczonych, Kanady, Afryki.

Rozpoznanie zaburzeń hormonalnych niejednokrotnie wymaga badań dodatkowych rtg, usg, tomografia komputerowa, badania izotopowe, wysoko specjalistyczne badania laboratoryjne, wszystkie te badania można przeprowadzić w Centrum Medycznym Alfa-Lek . Endokrynolodzy ordynujący w Centrum Medycznym Alfa-Lek dzięki posiadanym kwalifikacjom leczą wszystkie schorzenia hormonalne.


Tagi:

endokrynolog, hormony, gruczoły

POWRÓT

*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Czy artykuł był pomocny? Prosimy o ocenę.


Oceniono na 5 gwiazdki z 1 oddanych głosów.