Elektrostymulacja (prądy TENS, prądy KOTZA - rosyjska stymulacja, prądy TRABERTA, tonoliza) - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Elektrostymulacja (prądy TENS, prądy KOTZA - rosyjska stymulacja, prądy TRABERTA,  tonoliza ) - jest to zabieg polegający na wywołaniu skurczu mięśnia za pomocą prądów impulsowych.

Wskazania:

  • stymulacja mięśni porażonych (w których doszło do zaburzenia przewodnictwa nerwowego),
  • stymulacja mięśni zdrowych (w zaniku prostym) lub nieznacznie odnerwionych.

Prądy TENS - szczególny rodzaj elektrostymulacji wykorzystujący prądy impulsowe małej częstotliwości do leczenia bólów ostrych i przewlekłych.

Prądy KOTZA (rosyjska stymulacja) - prądy średniej częstotliwości, modulowane w małą częstotliwość. Służą do stymulacji mięśni w zaniku prostym, w celu zwiększenia ich siły i masy.

Prądy TRABERTA - jest to prąd jednobiegunowy. Podczas przepływu powoduje drżenie i wibrację mięśni, zmniejszając ich napięcie, co zwiększa efekt przeciwbólowy

Tonoliza – jest zabiegiem z zakresu elektrolecznictwa, stosowanym u pacjentów z dysfunkcjami Centralnego Układu Nerwowego, gdzie dochodzi do spastycznego, czyli kurczowego porażenia mięśni. Celem zabiegu jest przywrócenie fizjologicznej równowagi pobudzenia włókien mięśniowych i polega na stymulowaniu mięśni porażonych spastycznie krótkim impulsem trójkątnym o wysokim natężeniu, co powoduje ich skurcz, a następnie rozluźnienie. Naprzemienna praca mięśni zginaczy i prostowników wymuszona przepływem prądu prowadzi w efekcie do odtwarzania mechanizmu odruchowego.

Głównym wskazaniem do zastosowania tej terapii są pacjenci:

  • po urazach i udarach mózgu
  • po urazach rdzenia kręgowego
  • w stwardnieniu rozsianym oraz bocznym zanikowym
  • w dziecięcych porażeniach mózgowych
  • po operacjach neurochirurgicznych.

Cena:*

1 zabieg: 35 PLN / pakiet 10 zabiegów: 350 PLN

Czas zabiegu:*

10 - 15 min.

Tagi:

elektrostymulacja, prądy tens, prądy kotza, rosyjska stymulacja, prądy traberta, tonoliza,

* Cena usługi i czas oczekiwania może ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<