Krioterapia - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

krioterapia warszawaKrioterapia, czyli leczenie zimnem, polega na miejscowym schłodzeniu obszaru, które jest poddane zabiegowi. Rezultatem użycia ciekłego azotu, który u wylotu dyszy ma temperaturę od – 150° do – 180° C, jest obniżenie temperatury naskórka, skóry właściwej oraz tkanek głębiej położonych.

W pierwszej fazie obserwujemy naturalną reakcję organizmu na zimno, w której tkanki i naczynia krwionośne się obkurczają, natomiast po pewnym czasie organizm zaczyna się bronić przed wychłodzeniem - naczynia krwionośne rozszerzają się, krew zaczyna krążyć szybciej i jest bardziej natleniona. Rezultatem takiego działania jest uśmierzenie bólu, zahamowanie rozwoju stanu zapalnego, zmniejszenie obrzęku oraz napięcia mięśniowego.

Krioterapię stosuje się w przypadku uszkodzenia mięśni lub stawów, zwichnięcia, skręcenia i stłuczenia. Zabieg polecany jest przez reumatologów i ortopedów w jednostkach chorobowych takich jak RZS ( reumatoidalne zapalenie stawów ), zesztywnienie kręgosłupa, choroby stawów o podłożu metabolicznym, czy choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa. Terapia zalecana jest także w profilaktyce osteoporozy oraz przy naderwaniu mięśni i więzadeł.

Dzięki skorzystaniu z krioterapii miejscowej, tkanki poddane zabiegowi są lepiej dotlenione i ukrwione, a w efekcie lepiej funkcjonują i mają większe zdolności do regeneracji.

 

L.p. Zabieg Czas zabiegu* Cena*
1. Krioterapia miejscowa (środek chłodzący - ciekły azot) ok. 3-5 min., większy obszar 6-8 min. 1 zabieg: 40 PLN / pakiet 10 zabiegów: 352 PLN

Tagi:

krioterapia, leczenie zimnem, ciekły azot

* Cena usługi i czas oczekiwania może ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<