Masaż leczniczy częściowy (30 min.) - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Masaż leczniczy jest formą fizycznego oddziaływania na organizm za pomocą bodźców mechanicznych. Taką „rehabilitację kręgosłupa” stosujemy, gdy zespolone z nim mięśnie lub więzadła przestają spełniać swoją rolę.

Wówczas Nasz organizm wysyła informację o wszelkich nieprawidłowościach pod postacią bólu. Ból pojawia się, gdy mięśnie po obu stronach kręgosłupa nie pracują prawidłowo, są osłabione, nadmiernie naciągnięte lub napięte, kręgosłup jest coraz mniej stabilny, postawa pogarsza się, kręgi i dyski zużywają się szybciej niż powinny.

Masaż powinien być wykonany przez wykwalifikowanego rehabilitanta, który posiada pełną wiedzę na temat anatomii i fizjologii człowieka.

Terapeuta po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu, badania palpacyjnego oraz przeanalizowaniu odpowiednich badań dobiera właściwą technikę indywidualnie do pacjenta, tak by zabieg przyniósł optymalne rezultaty. Możemy mówić o działaniu lokalnym, czyli miejscowym bądź ogólnym, czyli centralnym.

Masaż leczniczy powinien być wykonywany z siłą na granicy bolesności, a jako kryterium przyjmuje się „próg bólu”. Podczas wykonywania masażu należy dostosować siłę bodźca do indywidualnej reaktywności osoby masowanej. Techniki wykorzystywane w masażu, to głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, rolowanie i wibracja bądź wstrząsanie.

Pacjent po pierwszych masażach może odczuwać tzw. bóle początkowe, wynikające z intensywnego naciągania tkanek, rozluźniania zrostów, zwiększonego przekrwienia masowanego obszaru oraz podrażnienia zakończeń nerwowych. Jednak po kilku kolejnych zabiegach dolegliwości bólowe kręgosłupa znacznie ustępują. Warto z nich korzystać już wtedy gdy pojawiają się pierwsze dokuczliwe problemy występujące przy najprostszych czynnościach.

Cena:*

1 zabieg: 130 PLN / pakiet 10 zabiegów: 990 PLN

Czas zabiegu:*

30 min.

Tagi:

masaż, masaż leczniczy

* Cena usługi i czas oczekiwania może ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<