Laserowanie siatkówki oka - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Laserowa fotokoagulacja siatkówki oka to nowoczesna i najskuteczniejsza metoda leczenia chorobowo zmienionych miejsc w siatkówce oka. Zabieg ten pozwala zatrzymać schorzenie już w początkowym etapie rozwoju. Wykonany odpowiednio wcześnie  może uchronić przed  utratą wzroku.

W naszym Centrum Medycznym, do laserowej fotokoagulacji siatkówki, wykorzystywany jest zielony laser, o długości fali 532 nm. To najwyższej klasy, nowoczesne urządzenie które zapewnia dokładność i bezpieczeństwo przeprowadzonego zabiegu.

Wskazania do laserowego leczenia siatkówki:

  • zmiany degeneracyjne siatkówki, przetarcia, otwory
  • lokalne i niewielkie odwarstwienie siatkówki
  • stany po zakrzepach i zatorach naczyń siatkówki
  • retinopatia cukrzycowa
  • zmiany pourazowe siatkówki

Przebieg laserowania siatkówki:

Fotokoagulacja siatkówki wymaga precyzyjnego wglądu w dno oka. W tym celu, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie do badania. Powierzchnia oka zostaje znieczulona kroplami do oczu. Po miejscowym znieczuleniu, na oko, zostaje założona soczewka. Soczewka ta, pozwala utrzymać trwałe otwarcie powiek i umożliwia dokładne zogniskowanie wiązki lasera, w miejscu zmienionym chorobowo. Sam zabieg laserowania siatkówki, to seria „błysków”, zwykle nie odczuwanych podczas trwania zabiegu. Po zakończeniu zabiegu laserowania siatkówki, przez kilka minut możliwe jest olśnienie i ciemność otoczenia. Całkowita ostrość wzroku powraca po kilku godzinach. 

Ważne:

  • ze względu na poszerzenie źrenic i związane z tym przejściowe, nieostre widzenie – nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych przez okres ok. 3 godz.
  • wskazane jest, aby po przeprowadzonym zabiegu, ograniczyć wysiłek fizyczny
  • pacjenci, którzy po zabiegu odczuwają dyskomfort, mogą okresowo, zastosować krople nawilżające. 

Cena*

510 PLN

Tagi:

fotokoagulacja, laserowanie siatkówki, oko

* Cena usługi może ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<