- ul. Nowy Świat 58A, Warszawa
- pn.-pt.: 8:00-20:00, sob. 8:00-14:00
- (Rejestracja tel. pn.-pt. 7:00-20:00, sob. 8:00-16:00)
Plastyka troczka to zabieg chirurgiczny, najczęściej w obrębie ręki. Nazwa troczek funkcjonuje w zakresie nazewnictwa anatomicznego dla struktur łącznotkankowych, pełniących funkcje stabilizujące w obrębie narządu ruchu.
Zespół cieśni kanału nadgarstka – najczęstsza choroba nerwów obwodowych kończyny górnej, dotycząca nerwu pośrodkowego. W zespole tym dochodzi do ucisku nerwu na poziomie nadgarstka, w obrębie tak zwanego kanału nadgarstka. Jedną ze ścian tego kanału stanowi właśnie troczek zginaczy, zwany inaczej więzadłem poprzecznym nadgarstka. Leczenie chirurgiczne polega na przecięciu więzadła poprzecznego nadgarstka - "plastyce troczka". Powoduje to dekompresję i "uwolnienie" struktur kanału nadgarstka, w tym uciśniętego nerwu pośrodkowego.
Troczek prostowników to struktura stabilizująca ścięgna prostowników, w obrębie nadgarstka. Wyróżniamy kilka przedziałów prostowników. Najczęściej do zmian zapalnych, wymagających chirurgicznej interwencji, dochodzi w obrębie pierwszego przedziału prostowników, czyli tak zwanego zespołu de Quervaina (choroba de Quervaina).
Trzeci z wymienionych troczków, troczek a1 zginaczy, stabilizuje ścięgna zginaczy palców w obrębie ręki. W wyniku stanu zapalnego w jego okolicy dochodzi do konfliktowania mechanicznego ścięgien z troczkiem i rozwinięcia się choroby o zwyczajowej nazwie palec zatrzaskujący lub trzaskający, czy też strzelający.
Do diagnostyki wszystkich tych schorzeń posłużyć może badanie ultrasonograficzne. Zabieg "plastyki troczka ", jeśli potrzebny, możliwy jest do wykonania w znieczuleniu miejscowym.
Na zabieg można się umówić po bezpośrednim kontakcie z rejestracją. Przez zabiegiem wymagana jest konsultacja z lekarzem.
PLN
troczek, ortopeda, USG ortopedyczne, plastyka troczka
* Cena usługi może ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.