USG ortopedyczne ( 1 staw)

USG ortopedyczne jest nieinwazyjną metodą diagnostyki ultrasonograficznej pozwalającą na ocenę tkanek miękkich, struktur więzadłowych, ścięgnistych oraz chrząstki stawowej. Wykonuje się je w schorzeniach i po urazach układu kostno-stawowego.

Główną zaletą tego badania jest jego nieszkodliwość, szybkość oceny oraz możliwość przeprowadzenia badania w ruchu.

Najczęściej wykonuje się diagnostykę stawów, szczególnie kolanowego.

Pozwala rozpoznać m.in. patologie błony maziowej, łąkotek, chrząstki kłykci udowych, większości więzadeł i ścięgien oraz struktur dołu podkolanowego. Duże znaczenia ma diagnostyka zmian pooperacyjnych.

W stawie ramieniowym ocenia się przede wszystkim pierścień rotatorów, a jest to grupa mięśni ulegających często uszkodzeniom, a także przestrzeń podbarkowa, której patologie dają uporczywe, trudne do leczenia dolegliwości. W stawie łokciowym diagnozuje się tzw. przyczepy łokciowe, jest to schorzenie znane pod nazwą „łokieć tenisisty i golfisty”.

USG ortopedyczne jest pewną i nieobciążającą metodą oceny stawów biodrowych u noworodków we wczesnym rozpoznawaniu ich wad wrodzonych.

Ponadto USG ortopedyczne obejmuje:

  • stawy,
  • mięśnie,
  • ścięgna,
  • nerwy – bark, staw łokciowy, nadgarstek, ręka, nerw pośrodkowy, nerw łokciowy, biodro, kolano, staw skokowy, ścięgno Achillesa, stopa,
  • tkanki miękkie – ramienia, przedramienia, uda, podudzi.

Cena*

210 PLN

Lekarze wykonujący:

Tagi:

usg, usg ortopedyczne, stawy

* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.