EKG wysiłkowe (próba wysiłkowa) - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

EKG wysiłkowe to nieinwazyjne badanie, zwane też próbą wysiłkową, które przeprowadza się, żeby postawić precyzyjną diagnozę u osoby podejrzewanej o chorobę wieńcową.

Jest niezwykle przydatne, gdy trzeba ustalić przyczyny zaburzeń rytmu serca. Pozwala określić rokowania u chorych po zawale serca czy po zabiegach na tętnicach wieńcowych, a także poznać rodzaj wysiłku fizycznego, na jaki chory na serce może sobie pozwolić w codziennym życiu.

Ułatwia opracowanie programu rehabilitacji pozawałowej. EKG wysiłkowe wykonuje się także u sportowców, pilotów i osób, których praca wymaga dużego wysiłku lub nieprzeciętnej kondycji  fizycznej.

Cena:*

280 PLN

Przygotowanie:

Należy zabrać ze sobą wygodne ubranie oraz sportowe obuwie

Ubranie powinno być tak dobrane, by pacjent mógł się swobodnie rozebrać do pasa w celu przyklejenia elektrod do skóry klatki piersiowej w okolicy mostka:

a) Zalecane jest w przypadku kobiet założenie sportowego stanika,

b) w przypadku mężczyzn należy wydepilować klatkę piersiową

O czym jeszcze trzeba pamiętać:
  • przed badaniem EKG w przychodni należy odpocząć ok. 15 minut, zaś do 12 godzin wcześniej nie należy wykonywać dużych wysiłków fizycznych,
  • przed badaniem EKG pacjent przyjmuje wszystkie leki, które standardowo zażywa (o ile kierujący na badanie lekarz nie zadecyduje inaczej),
  • przed badaniem EKG (co najmniej 24h) nie należy spożywać alkoholu,
  • w dniu badania EKG, na 2-3 godziny przed badaniem, nie należy spożywać posiłków (wcześniej jednak należy zjeść lekki posiłek), ani palić papierosów,
  • badanie EKG nie powinno być wykonywane w trakcie infekcji, a fakt ich istnienia należy zgłosić przed badaniem.

Po zakończeniu badania EKG należy umówić się na odebranie wyniku, którego interpretacja wymaga oceny przez kardiologa.

Tagi:

EKG wysiłkowe, próba wysiłkowa, choroba wieńcowa

* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<