Fiberoskopia - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Badanie laryngologiczne z endoskopią 

Lekarz laryngolog wykonuje badanie endoskopowe, polegające na wprowadzeniu endoskopu (długiego i cienkiego przyrządu optycznego z minikamerą umożliwiającą obserwację wewnętrznych ścian ciała na ekranie monitora) przez krtań, jamę ustną, bądź nos w celu obserwacji narządów na monitorze komputera.

Jest to badanie całkowicie bezbolesne, a jego zaletą jest możliwość dokładnej oceny badanych narządów (jam nosa, nosogardła, gardła środkowego i dolnego oraz krtani).

Nagranie w postaci filmu lub zdjęć jest rejestrowane cyfrowo, które można wielokrotnie odtwarzać na komputerze.

Nasz gabinet laryngologiczny wyposażony jest w dwa endoskopy sztywne: krtaniowy (laryngoskop) i uszny oraz (otoskop) endoskop giętki - fiberoskop, zwany też nasopharyngoskopem.

Endoskopowe badania laryngologiczne pozwalają na:

• dokładną ocenę anatomii i funkcji krtani (laryngoskopia lupowa) 
• dokładną ocenę błony bębenkowej (endoskopia ucha) 
• dokładną ocenę jamy nosowej oraz okolic ujść zatok przynosowych (endoskopia nosa i zatok) 

Cena:*

350 PLN

Czas oczekiwania:

Wynik badania dostępny jest bezpośrednio po badaniu

Przygotowanie:

W celu zmniejszenia zmniejszenia ryzyka odruchów wymiotnych u dzieci zaleca się być na czczo ok 1-2 godziny przed badaniem. Dziecko powinno być bez intensywnego kataru. Badanie należy wykonać ok. 2 tyg. po infekcji.

Dodatkowe informacje:

Wskazane jest wykonanie fiberoskopii podczas: bezdechów sennych i chrapania u dzieci i dorosłych, krwawień z nosa, podejrzenia ciała obcego w jamach nosa, przy ocenie tzw. trzeciego migdałka u dzieci (przerost migdałka gardłowego), przy nowotworach, które umiejscowione są w trudno dostępnych miejscach, podczas badań kontrolnych u pacjentów z chorobą nowotworową, przy zaburzeniach połykania, przy utrzymujących się bólach górnych dróg oddechowych.

Lekarze wykonujący:

Tagi:

videolaryngologia, laryngologia, Fiberoskopia

* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<