Usunięcie cewnika JJ

Szereg interwencji w obrębie górnych dróg moczowych prowadzi do konieczności czasowego szynowania moczowodu cewnikiem JJ (inaczej cewnikiem DJ, cewnikiem podwójnie zagiętym, cewnikiem typu pig-tail). Jest on wprowadzany by umożliwić właściwy proces gojenia moczowodu i zapewnić prawidłowy odpływ moczu z nerki po operacjach usunięcia złogu (kamienia) z moczowodu, plastyce połączenia miedniczkowo-moczowodowego, czy operacjach rekonstrukcyjnych moczowodu. Po określonym czasie (zazwyczaj 2-4 tygodnie po operacji) niezbędne jest usunięcie cewnika JJ. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

W Alfa-Lek do zabiegów w obrębie dolnych dróg moczowych wykorzystujemy wyłącznie giętkie cystofiberoskopy, które zapewniają komfort dla Pacjenta.

Pierwszym etapem zabiegu jest cystoskopia, obejmująca dokładną ocenę morfologiczną cewki moczowej i pęcherza moczowego. W kolejnym etapie przy pomocy dedykowanego instrumentu chwyta się i usuwa przez cewkę moczową cewnik JJ. Zabieg trwa zazwyczaj kilka minut i nie wiąże się z istotnymi dolegliwościami bólowymi.

Lekarze wykonujący: 

dr hab. n. med. Sławomir Poletajew - urolog

Cena*

960 PLN
Cena obejmuje cystoskopię (650 PLN) + usunięcie cewnika JJ - 310 PLN

Przygotowanie:

Nie wymaga specjalnego przygotowania poza opróżnieniem pęcherza moczowego bezpośrednio przed zabiegiem. Postępowanie po zabiegu ustalane jest indywidualnie.

Dodatkowe informacje:

Na zabieg można się umówić po bezpośrednim kontakcie z rejestracją.

Tagi:

cystoskopia

* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.