Najlepsza metoda antykoncepcji

Czytanie lektora:

Tabletka antykoncepcyjna – co musisz wiedzieć, zanim o nią poprosisz

antykoncepcjaOd pewnego czasu zastanawiasz się, która z metod antykoncepcji będzie dla Ciebie najlepsza? Obawiasz się, czy tabletki nie spowodują nagłego przyrostu masy ciała? A może wolałabyś plastry, bo o nich nie trzeba pamiętać codziennie? Kobiety muszą zmierzyć się z wieloma pytaniami decydując się na stosowanie antykoncepcji – jednak wszystkiego dowiesz się na konsultacji w gabinecie ginekologicznym...

Jak będzie wyglądała wizyta?

Na początku lekarz ginekolog zrobi z nami wywiad (chorobowy i rodzinny). Musisz wiedzieć, że skuteczna antykoncepcja to taka, która w pełni będzie dobrana do indywidualnych cech pacjentki. Każda kobieta może przyjąć tylko odpowiednią dla niej dawkę hormonów – od tego zależy jej skuteczność. Ponadto, precyzyjne określenie stanu zdrowia, pozwoli wybrać najlepszy środek antykoncepcyjny mający możliwie jak najmniej działań niepożądanych.

Przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji konieczne będzie:

Badania laboratoryjne to m. in.: morfologia, rozmaz krwi obwodowej, profil hormonalny, poziom cholesterolu i glukozy, czynnik krzepnięcia krwi, badanie wątroby.

Bezpieczna i skuteczna antykoncepcja możliwa jest dopiero po wykonaniu wszystkich badań. Pamiętajcie drogie Panie - czas poświęcony na cytologię, badanie USG, czy też badania laboratoryjne z pewnością nie będzie stracony, a dzięki temu ginekolog dobierze metodę antykoncepcyjną o odpowiedniej dla Was zawartości hormonów.

Tagi:

najlepsza antykoncepcja, antykoncepcja, tabletka antykoncepcyjna

POWRÓT

*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Czy artykuł był pomocny? Prosimy o ocenę.


Oceniono na 4,5 gwiazdki z 2 oddanych głosów.

<