USG położnicze - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Lekarz Dni i godziny przyjęć * Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od 11:15
do 20:00
od 10:00
do 16:00
Cena wizyty Umów telefonicznie Umów online
od 9:30
do 12:00
Cena wizyty Umów telefonicznie Umów online

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

USG położnicze

usg położnicze warszawaUSG położnicze, USG ciąży - celem położniczych badań USG jest rozpoznanie wszelkich nieprawidłowości w rozwoju płodu. Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w prawidłowej ciąży należy wykonać trzy badania USG, z których każde ma inny zakres. Poza badaniami USG można również zlecić przeprowadzenie badań dodatkowych, w zależności od sytuacji zdrowotnej kobiety, ale też praktyki przyjętej przez lekarza prowadzącego ciążę. USG wykonane przed 10. tygodniem ciąży nie znajduje się w standardzie opieki okołoporodowej.

Celem badania jest potwierdzenie ciąży po dodatnim wyniku testu ciążowego oraz stwierdzenie czy ciąża jest prawidłowo umiejscowiona (wewnątrz macicy).

Pierwsze USG powinno zostać wykonane między 11. a 14. tygodniem ciąży. Badanie to nazywane jest USG genetycznym, a jego celem jest wstępna ocena budowy zewnętrznej i anatomicznej płodu, ocena ryzyka wystąpienia u płodu najczęstszych chorób będących skutkiem wad chromosomalnych (mierzona jest tzw. przezierność fałdu karkowego – NT) oraz ocena wieku ciążowego. Czasami oceniane są również obecność kości nosowej – NB (jej brak jest charakterystyczny przy zespole Downa) i przepływ krwi w przewodzie żylnym (nieprawidłowy świadczy o wadach serca).

Kolejnym badaniem, które powinna mieć wykonane każda kobieta w ciąży jest tzw. USG połówkowe wykonywane między 18. a 22. tygodniem ciąży. Jego celem jest szczegółowa ocena anatomii płodu pod kątem występowania wad wrodzonych, określenie masy płodu, ocena położenia łożyska, ilości płynu owodniowego oraz szyjki macicy.

Trzecie ze standardowych badań wykonuje się między 28. a 32. tygodniem ciąży. Podczas badania ocenia się ponownie to samo co w badaniu drugim, a dodatkowo położenie dziecka.

 

Lekarze przyjmujący w gabinetach Alfa-Lek Warszawa:

USG położnicze dr n. med. Agnieszka Banaszek - Wysoczańska

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem:

  • Zaburzeń statyki  i nietrzymania moczu
  • Chorób szyjki macicy.

Wykonuje badania/zabiegi:

  • USG ginekologiczne
  • USG położnicze (II, III trymestr)
  • USG 4D
  • USG uroginekologiczne
  • Kolposkopia  ( badanie szyjki macicy)
  • Biopsja endometrium / pipella
  • Biopsja szyjki macicy
  • Usuwanie polipów z szyjki macicy

USG położnicze dr n.med. Jacek Turowski

Wykonuje:

  • USG ginekologiczne
  • USG położnicze I trymestr 
  • USG doppler ginekologiczno-położniczy 
  • USG ginekologiczne sondą przez powłoki brzuszne 
  • USG położnicze II III trymestr 
  • USG położnicze II III trymestr z nagraniem / 2D 
  • USG 4D / USG położnicze z nagraniem 
  • USG piersi

Dobre - najlepsze - USG położnicze Alfa-Lek Warszawa!

tel. 22 826 45 02; kom. 606 516 080; tel. 22 826 23 10

  • Badania prenatalne podczas ciąży - dlaczego warto?

    Badania USG odgrywają bardzo ważną rolę w ocenie przebiegu ciąży i rozwoju płodu. Zgodnie z zaleceniem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w ciąży o prawidłowym przebiegu USG powinno być przeprowadzone 3 razy: między 11+0 a 13+6 tygodniem ciąży, w

    .

    Planowanie ciąży

    Planowanie ciąży – jakie badania wykonać?

    Planujesz zajść w ciążę? Cudowny pomysł! Nic tak nie uszczęśliwia kobiety i nie spaja związku tak bardzo, jak właśnie mały człowieczek, który stanie się Twoim największym i najwspanialszym skarbem, jaki kiedykolwiek mogłaś sobie wyobrazić.

    .

    Ból brzucha w okolicy pępka

    Ból brzucha w okolicy pępka

    Ból brzucha zlokalizowany wokół pępka jest dość częstym objawem, który może mieć wiele przyczyn – począwszy od różnych błahych, a skończywszy na tych, które niezwłocznie wymagają interwencji chirurgicznej. Jego źródłem może być bowiem tak końcowe jel

    .

  • Macierzyństwo

    Macierzyństwo

    Kup w aptece kwas foliowy i zacznij go łykać. Zapobiega on wadom centralnego układu nerwowego płodu. Sprawdź, czy jesteś zaszczepiona przeciwko WZW (żółtaczce wszczepiennej) oraz czy chorowałaś na różyczkę. Zrób podstawowe badania: morfologię, poziom

    .

    Nowotwór piersi i jajników - genetyczne skłonności

    Przyczyną występowania dziedzicznego raka piersi i jajnika, jest  mutacja w genach BRCA1 i BRCA2. Zaliczają się one do antyonkogenów, których główne zadanie, to zapobieganie chorobie nowotworowej. Natomiast mutacje tych genów powodują utratę danej  f

    .

    Podstawowe badania profilaktyczne po 40-tym roku życia

    40 rok życia to żadna granica – macie tyle samo marzeń, pragnień i celów, co kiedyś. Warto cieszyć się ich realizacją, dlatego jedyna zmiana jest taka, że musicie częściej zwracać uwagę na to, jakie sygnały daje Wasz organizm. Badania profilaktyczne

    .

  • Poradnik medyczny

    Przeczytaj więcej artykułów

    Więcej specjalistycznych tekstów o Twoim zdrowiu, diecie, badaniach, profilaktyce i na wiele innych ciekawych tematów znajdziesz w naszym Poradniku Medycznym. Kilkaset artykułów z podziałem na działy tematyczne czeka na Ciebie. Zapraszamy do lektury!

    .
. .

Aktualnie brak video porad w tej specjalizacji.

<