Założenie aparatu stałego - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Aparaty stałe składają się z różnego rodzaju zaczepów (zamków i pierścieni) osadzanych na zębach na stałe (na okres leczenia). Zaczepy te stanowią umocowanie dla różnego rodzaju łuków, które wywierają siły działające na zęby. Podczas wizyt kontrolnych wymieniane są zarówno elementy metalowe aparatu(łuki, sprężyny, wiązania) jak i elementy elastyczne (ligatury, łańcuszki, wyciągi). Niektóre elementy pacjent otrzymuje do samodzielnej wymiany w domu.

Wizyty kontrolne odbywają się co 4-8 tygodni.

Leczenie ortodontyczne cieszy się coraz większym zainteresowaniem także wśród osób dorosłych. Nie ma limitu wiekowego na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego. Często jest to leczenie przygotowujące pacjenta do wykonania uzupełnień klasycznych protetycznych (protez. koron. mostów) lub implantoprotetycznego (koron i mostów opartych na implantach zębowych).

W zależności od wady ortodontycznej, ale również od upodobań pacjenta istnieje możliwość wyboru aparatu. Istnieją aparaty metalowe oraz estetyczne w kolorze zęba. Wśród aparatów estetycznych występuje podział ze względu na materiał z którego są Wykonane tzn. porcelany lub kryształu.

Różnica pomiędzy aparatami metalowymi i estetycznymi polega głównie na tym, że zamki metalowe są widoczne bardziej na powierzchni zęba ale bardziej wytrzymałe. Nie w każdej wadzie zgryzu można zastosować aparaty estertyczne.

Tagi:

ortodonta, aparat ruchomy, aparat ortodontyczny, aparat stały

* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<