Ortodoncja

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem zaburzeń zgryzowych (relacji obu łuków zębowych względem siebie) oraz nieprawidłowości zębowych (stłoczeń, rotacji, szparowatości). Przyczyn wad ortodontycznych jest wiele, są one zarówno wrodzone jak i nabyte. Wrodzone wady to głównie wady szkieletowe, polegające na nieprawidłowym wzroście szczęki i żuchwy. Rzadziej występuje wrodzony brak zawiązków zębów lub ich nadliczbowość.

Poza poprawą wyglądu i samopoczucia, skutecznie przeprowadzone leczenie ortodontyczne zapewnia opóźnienie starzenia się twarzy i poprawę wymowy oraz łatwiejsze oczyszczanie zębów mniejsza skłonność do próchnicy, odkładania się kamienia nazębnego a także poprawę jakości żucia Leczenie likwiduje poza tym dolegliwe bóle głowy związane z dysfunkcją stawów skroniowo-żuchwowych.

W Klinice Alfa-Lek przeprowadzamy leczenie ortodontyczne u dzieci, młodzieży i dorosłych, z zastosowaniem aparatów wyjmowanych ( elastycznych oraz indywidualnych), szyn i aparatów stałych (metalowych i estetycznych).

l.p. Nazwa badania lub zabiegu Cena*
1. Aparaty ruchome 500 - 850 PLN
2. Konsultacja u ortodonty 50 PLN
3. Modele diagnostyczne i plan leczenia 200 PLN
4. Naprawa aparatu 90 - 110 PLN
5. Wizyta kontrolna 110 - 250 PLN
6. Założenie aparatu stałego od 1600 PLN
7. Założenie aparatu stałego superestetycznego 2500 PLN

Tagi:

ortodonta, zgryz, aparat ortodontyczny

* Cena usługi może ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.