Ortodoncja - prywatne gabinety stomatologiczne w Warszawie

Ortodoncja to dziedzina stomatologiczna zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u dzieci, młodzieży i dorosłych. Wpływa nie tylko na właściwy wygląd szczęki i zębów, ale także na proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy. Dlatego ortodoncja często nazywana jest ortopedią szczękową lub zachowawczą ortopedią szczękową.

Leczenie ortodontyczne polega na prostowaniu lub przesuwaniu zębów, w celu poprawy ich wyglądu i funkcji żucia. Dba również o zdrowie zębów, dziąseł i stawów skroniowo-żuchwowych poprzez równomierne ustawienie siły żucia na wszystkie zęby. Wiele osób ma tzw. stłoczone lub nieprawidłowo ustawione zęby, a nieprawidłowy zgryz może powodować naprężenie mięśni szczęki, co wiąże się z bólami głowy.

Współczesna ortodoncja nie stawia ograniczeń wiekowych, bardziej istotne jest posiadanie odpowiedniej ilości zębów. U dzieci czasami należy poczekać na wyrośnięcie pozostałych zębów.

Proste leczenie może być prowadzone przy użyciu ruchomych aparatów, które można wyjmować i czyścić. Często wymagane jest dokładniejsze ustawienie zębów i wówczas używa się aparatów stałych. Są to metalowe zamki tymczasowo przyklejone do zębów, a elastyczny łuk łączy wszystkie zamki i pozwala na przesuwanie się zębów. Okres leczenia zależy od stwierdzonej wady i może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat.

Poza poprawą wyglądu i samopoczucia, skutecznie przeprowadzone leczenie ortodontyczne zapewnia opóźnienie starzenia się twarzy i poprawę wymowy oraz łatwiejsze oczyszczanie zębów mniejsza skłonność do próchnicy, odkładania się kamienia
nazębnego a także poprawę jakości żucia Leczenie likwiduje poza tym dolegliwe bóle głowy związane z dysfunkcją stawów skroniowo-żuchwowych.

Najczęściej spotykane problemy ortodontyczne: stłoczone zęby, szpary między zębami, tyłozgryz, przodozgryz, głęboki zgryz, otwarty zgryz, zgryz krzyżowy.

W Klinice Alfa-Lek przeprowadzamy leczenie ortodontyczne u dzieci, młodzieży i dorosłych, z zastosowaniem aparatów wyjmowanych ( elastycznych oraz indywidualnych), szyn i aparatów stałych (metalowych i estetycznych).

Tagi:

ortodonta, zgryz, aparat ortodontyczny

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<