Leczenie kanałowe

LekarzDni i godziny przyjęć *Cena * / Umów wizytę
Imię i Nazwisko Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota  
 
od 8:00
do 12:00
 
od 14:30
do 20:00
    SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE
od 14:00
do 20:00
 
od 10:00
do 16:00
      SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE
od 12:00
do 18:00
     
od 10:00
do 14:00
  SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE
   
od 12:00
do 20:00
      SPRAWDŹ CENĘ UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE

 Endodoncja jest dziedziną stomatologii zachowawczej zajmującą się leczeniem kanałowym zębów. Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory i kanałów korzeniowych zęba.

Jest dziedziną stomatologii zachowawczej zajmującą się leczeniem kanałowym zębów. Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory i kanałów korzeniowych zęba.

Najczęstszą przyczyną chorób miazgi jest próchnica. Nie leczony ubytek próchnicowy niszczy twarde tkanki zęba: szkliwo i zębinę torując drogę bakteriom atakującym miazgę zęba. Przy leczeniu kanałowym jednym z warunków jest dokładne określenie rzeczywistej długości kanałów korzeniowych, niezależnie od ich stanu ( kanał suchy, mokry, wypełniony krwią lub ropą ).

Podczas leczenia kanałowego stosujemy nowoczesny endometr, który służy do precyzyjnego lokalizowania wierzchołków korzeni zębowych. Używanie endometru pozwala na dokładne wypełnienie kanału zęba, co minimalizuje powikłania, które wynikają niedopełnienia bądź z przepełnienia kanału.

l.p. Nazwa badania lub zabiegu Cena*
1. Leczenie kanałowe 1 kanał od 300 PLN
2. Wymiana sączków 60 - 100 PLN
3. Zatrucie zęba w znieczuleniu 140 PLN

Tagi:

leczenie kanałowe, endodoncja, próchnica, kanał zęba

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.