Leczenie kanałowe 1 kanał - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

W sytuacji kiedy pacjent zgłasza się z bardzo zniszczonymi przez próchnicę zębami konieczne jest leczenie kanałowe, które pozwala zachować dalej ząb.

Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory i kanałów korzeniowych zęba.

Najczęstszą przyczyną chorób miazgi jest próchnica. Nie leczony ubytek próchnicowy niszczy twarde tkanki zęba: szkliwo i zębinę torując drogę bakteriom atakującym miazgę zęba.

Przy leczeniu kanałowym jednym z warunków jest dokładne określenie rzeczywistej długości kanałów korzeniowych, niezależnie od ich stanu ( kanał suchy, mokry, wypełniony krwią lub ropą ).

Podczas leczenia kanałowego stosujemy nowoczesny endometr, który służy do precyzyjnego lokalizowania wierzchołków korzeni zębowych. Używanie endometru pozwala na dokładne wypełnienie kanału zęba, co minimalizuje powikłania, które wynikają niedopełnienia bądź z przepełnienia kanału.

Nasza Klinika stomatologiczna stosuje nowoczesne techniki pozwalające przeleczyć bezboleśnie każdy kanał w zębie, wypełnić go na stałe materiałem kontrolując prawidłowość zabiegu przez wykonanie natychmiast zdjęcia rentgenowskiego zęba.


Cena:*

od 300 PLN

Tagi:

leczenie kanałowe, szkliwo, próchnica, kanał zęba, zębina

* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<